MojAndroid

Nedávny patent podaný spoločnosťou Samsung na USPTO (U.S.Patent and Trademark Office) prináša novú predstavu o nadchádzajúcej vlajkovej lodi Galaxy Note. Zdá sa, že Samsung hľadá spôsoby, ako úplne odstrániť dizajn zárezov v displeji, ale zároveň umožnili vlasníkom Galaxy Note pohodlne robiť svoje selfies.

Schéma v patentovom spise naznačuje, že Samsung sa plánuje venovať zmenám pera S Pen a nie zmenám smartfónu. Patent popisuje spôsob, kde selfie kamera je umiestnená práve v S Pen.

Fotoaparát vložený do tohto dotykového pera sa má ovládať externým tlačidlom. Ďalšie externé tlačidlo umiestnené nižšie na pere by malo používateľom umožniť nastavenie priblíženia. Patent uvádza, že takýto dizajn S Pen je určený pre nadchádzajúce zariadenie Galaxy Note, ale nie je špecifikované, pre ktoré presne. Hoci pridanie fotoaparátu k už viacfunkčnému S Pen ešte viac zväčší jeho užitočnosť, je ťažké uveriť, že Samsung je ochotný vynechať selfie fotoaparát z ďalšieho Galaxy Note.

V skutočnosti však z patentu nie je isté, či naozaj fotoaparát v S Pen bude určený na plnú náhradu selfie kamery v smartfóne. V súčasnosti je isté jedine to, že nové pero S Pen mlže používateľom umožniť fotografovať bez toho, aby museli použiť svoj telefón.

6.2.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+