MojAndroid

Ako už býva dobrou tradíciou, najnovšie modely od spoločnosti Samsung dostávajú bezpečnostné aktualizácie od Google pomerne skoro. Rovnako výborným zvykom je, že bezpečnostné update-y prichádzajú aj na staršie modely od kórejského výrobcu. Novembrovej aktualizácie sa teraz dočkali majitelia nového Note 8, ale aj modelov Galaxy S6, S6 edge a S6 edge+.

Samsung Galaxy Note 8 dostáva aktualizáciu, ktorá opravuje hneď 61 bežných problémov a chýb. Okrem opráv od Google v systéme Android ide aj o aktualizácie nadstavby od Samsungu. Veľmi dôležitou súčasťou tejto aktualizácie je aj oprava bezpečnostnej chyby známej ako Krack Attack, ktorá sa ukrýva v protokole Wi-Fi WPA2. Už len kvôli oprave tejto bezpečnostnej diery vám určite odporúčame nainštalovať najnovší update na Note 8.

Podobnú aktualizáciu dostávajú aj predvlaňajšie modely Samsung Galaxy S6, S6 edge a S6 edge+. Aj tu nájdeme okrem opráv chýb v systéme Android a nadstavbe Experience bezpečnostnú opravu chyby Krack Attack. Kým aktualizácia pre Note 8 sa zatiaľ objavila iba v Číne a Hong Kongu, update pre sériu S6 je zatiaľ dostupný v Kanade. Je ale zrejme iba otázkou dní kým sa dostane aj do ďalších častí sveta, vrátane Slovenska.

Zdroj: SamMobile 1, 2 via GSMarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+