MojAndroid

Už o menej ako dva mesiace má byť predstavený doposiaľ najlepšie vybavený a zároveň najvýkonnejší telefón od spoločnosti Samsung. Galaxy Note 10 má disponovať mnohými zaujímavými prvkami vrátane štvoritého fotoaparátu či reproduktoru, ktorý bude zabudovaný pod displej. Na druhú stranu ale stratí 3,5 mm audio jack konektor a slot na microSD kartu.

Základná verzia bez rozšírenia pamäte

Spomínajú to najnovšie informácie od XDA vývojára menom Max Weinbach. Ten mal možnosť zahrať sa hneď s dvojicou pripravovaných smartfónov od Samsungu, pričom konkrétne malo ísť o Galaxy Note 10 a o Galaxy Note 10 Pro. Tento vývojár teda potvrdil existenciu dvoch verzií nadchádzajúcej vlajkovej lode kórejskej spoločnosti. Zároveň tvrdí, že stylus S Pen vyzerá takmer identicky ako ten zo súčasnej generácie Note telefónu. Smutnou správou však má byť práve vyššie spomínaný fakt. Weinbach totiž zistil, že ani jeden z dvojice telefónov nedisponuje audio jack konektorom.

Základná verzia však nemá obsahovať ani len slot na microSD kartu. Tieto správy sú pritom pomerne prekvapivé, keďže práve Samsung bol v tomto smere doposiaľ nekompromisný. V súvislosti s Note sériou neobstojí ani výhovorka na nedostatok miesta, keďže toho je pri tomto tabletofóne prebytok. Je však možné, že sa Samsung rozhodol do pripravovanej novinky osadiť väčšiu batériu, ktorá tieto dva komponenty “vyšachovala” z hry. Rovnako je v hre možnosť, že sa Weinbach nedostal k finálnym produktom, ale len k prototypom.

Rýchle nabíjanie a ešte lepší displej

Tak či onak, Samsung Galaxy Note 10 má minimálne v jednej svojej verzii ponúknuť 4500 mAh batériu s podporou rýchleho nabíjania pri výstupe 50 W. Okrem toho má v porovnaní so svojim predchodcom obsahovať väčší a ešte kvalitnejší displej. Ďalšie informácie už ale známe nie sú, a tak si na ne budeme musieť istý čas počkať. Čakať ale nebudeme dlho, keďže oficiálne predstavenie série Note 10 je naplánované na 7. augusta. No a s blížiacim sa dátumom predstavenia sa dočkáme veľkého množstva noviniek a špekulácií.

25.6.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+