MojAndroid

Samsung predstavil smartfón, ktorý ako prvý z jeho portfólia podporuje nový typ svetelných notifikácií Smart Glow. Novinka s touto novinkou nesie názov Galaxy J2 a svojou výbavou sa radí skôr do nižšej triedy, čomu odpovedá aj cena na úrovni 145 dolárov.

Samsung Galaxy J2 je poháňaný 4-jadrovým procesorom s taktom 1,5 GHz a vybavený je 5-palcovým HD displejom. Papierové špecifikácie dopĺňa ešte 1,5GB pamäť RAM, 8 Mpix fotoaparát, predná 5Mpix selfie kamera a 8GB interné úložisko, ktoré je možné rozšíriť o kapacitu pamäťových kariet.

Novinka bude dostupná v niekoľkých farebných variantoch v rozmeroch 142,4 x 71,1 x 8,0 mm. Ako operačný systém je použitý Android Marshmallow s nadstavbou výrobcu. Čím je Galaxy J2 unikátny je už spomínaná funkcia Smart Glow. Ide o nový typ notifikačného svetla, ktoré je umiestnené okolo šošovky fotoaparátu. Tomu je možné pre rôzne kontakty a upozornenia priradiť rôzne farby. Pri prichádzajúcom volaní tak budete vedieť kto vám vola bez toho, aby ste sa museli pozrieť na displej.

smartglow

 

Zaujímavosťou tohto modelu je aj použitie TST (Turbo Speed Technology) technológie, ktorá má v porovnaní so zariadeniami s dvojnásobnou kapacitou RAM, podľa výrobcu zrýchliť načítavanie aplikácií až o 40%. O presnej cene a dostupnosti na Slovensku budeme informovať.

Zdroj: gsmarena

 

8.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+