MojAndroid

Portál SamMobile priniesol zaujímavú informáciu o tom, že spoločnosť Samsung v budúcnosti uvažuje o pridávaní AMOLED displejov len pre high-end zariadenia. Nižšie rady smartfónov by podľa dostupných informácií mali dostávať len LCD panely. Táto informácia pochádza podľa portálu SamMobile od „dôveryhodného zdroja“.

Na tento krok, ktorý sa pravdepodobne chystá vykonať spoločnosť Samsung existuje hneď niekoľko dôvodov. Prvým je rozdiel medzi jednotlivými technológiami. Amoled displeje sú postavené na báze organických diód, zatiaľ čo LCD je postavený na tekutých kryštáloch.

LCD panely poskytujú menší kontrast, aj keď posledné výstrelky v podobe LCD panelov displeja poskytujú takmer rovnaký zážitok ako pri AMOLED displejoch. Všimli sme si to aj my pri používaní zariadení Samsung Galaxy S III a HTC One X. Zatiaľ, čo LCD má lepšie zobrazenie bielej farby, AMOLED displej pri bielej farbe zobrazuje mierne skreslenú bielu farbu tónovanú skôr do modra.

Použitím technológie AMOLED na displejoch high-end zariadení, sa tak môže vytvoriť pocit exkluzívneho tovaru a tým aj možnosť narábania s cenou, aj keď na druhej strane ak sa pozrieme na oba panely displeja, LCD na HTC ONE X a AMOLED na Samsung Galaxy S III, tak máme mierny pocit, že vo výdrži batérie a spotrebe neexistuje badateľný rozdiel, okrem inej použitej technológie.

Zdroj, foto: SamMobile

22.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+