MojAndroid

Nexus S ponúka najnovšiu verziu operačného systému Android s názvom Gingerbread, štvorpalcový dotykový displej Super AMOLED so zaobleným dizajnom, technológiu prenosov na krátku vzdialenosť Near Field Communication (NFC), fotoaparát na prednej i zadnej strane a 1 GHz aplikačný procesor.

Spoločnosti Samsung Electronics, popredný výrobca mobilných telefónov a jednotka na trhu USA, a Google™ predstavili Nexus S™ – prvý mobilný telefón na svete obsahujúci najnovšiu verziu platformy Android™ od Google. Nový Nexus S s operačným systémom Android 2.3 je nabitý výkonnými technológiami a najmodernejším hardvérom.

„Spoločnosti Samsung a Google úzko spolupracovali, aby spotrebiteľom ponúkli najlepší smartphone vybavený systémom Android. Zámerom našej spolupráce s Google bolo rozvíjať platformu Android stále dopredu a vytvoriť inteligentný telefón, ktorý používateľom ponúkne vynikajúce funkcie a skvelé prostredie. Je nesmierne uspokojujúce vidieť, že táto spolupráca opäť prináša bohaté ovocie,“ uviedol JK Shin, prezident a vedúci divízie mobilných komunikácií spoločnosti Samsung Electronics.

„Pre Samsung bolo veľkým potešením spolupracovať s Google na tomto prvom telefóne s napäto očakávaným operačným systémom Android 2.3. Nexus S je zreteľným dôkazom odhodlania oboch spoločností uvádzať na trh najnovšie technológie a prichádzať s výrobkami, ktoré využívajú otvorený a inovačný operačný systém Android,“ povedal Omar Khan, riaditeľ pre stratégiu v Samsung Telecommunications America. „Nexus S spája špičkový hardvér a technológie Samsungu so zaujímavými novými vlastnosťami a najnovšou verziou platformy Android 2.3 Gingerbread. Prináša tak užívateľom doposiaľ nepoznané možnosti inteligentných telefónov,“ dodal.

„Spoločnosť Google tešila spolupráca so spoločnosťou Samsung na vývoji telefónu Nexus S s najmodernejším hardvérom a softvérom, ktorý predstavuje ideálny priestor pre najnovšiu verziu operačného systému Android s názvom Gingerbread,” uviedol Andy Rubin, Google Vice President of Engineering.

Nexus S je vybavený prvotriednou dotykovou zobrazovacou technológiou spoločnosti Samsung Super AMOLED, ktorá prináša dokonalý obraz. Zaoblený štvorpalcový kontúrový displej je ergonomickejší a lepšie sa drží pri uchu. Nový Nexus S ďalej využíva technológiu Near Field Communication (NFC), s ktorej pomocou možno získavať informácie z predmetov každodennej potreby, ako sú nálepky a plagáty osadené čipmi NFC. Vďaka 1 GHz aplikačnému procesoru od Samsungu prináša telefón vynikajúcu 3D grafiku, umožňuje rýchlejšie sťahovanie, načítanie a podporuje multimediálny obsah vo vysokom rozlíšení.

Zadná strana telefónu Nexus S je vybavená 5-megapixelovým fotoaparátom a videokamerou, predná strana VGA fotoaparátom. Okrem toho má gyroskopický snímač, ktorý zaručuje plynulé, ničím nerušené hranie hier s možnosťou zapojiť do hry nakláňanie prístroja. Telefón má k dispozícii 16 GB internej pamäte.

Android 2.3 Gingerbread je zatiaľ najrýchlejšia verzia tejto platformy. Ponúka podporu pre Near Field Communication (NFC), novú zdokonalenú klávesnicu s možnosťou viacdotykového ovládania, internetové volania (podpora VoIP/SIP) a nové prehľadné užívateľské rozhranie. Nexus S disponuje aj obľúbenými funkciami Androidu, ako sú prenosný Wi-Fi hotspot, skutočný multitasking, prístup k mobilným službám Google (napr. Google Search™, Gmail™, Google Maps™ s navigáciou, hlasové ovládanie, Google Voice™ a YouTube™) a prístup k viac než 100 000 aplikáciám a widgetov na Android Market™.

Na slovenskom trhu sa Nexus S objaví v priebehu prvého štvrťroku 2011.

Špecifikácia telefónu Nexus S

Sieť 2,5G (GSM/GPRS/EDGE): 850/900/1800/1900 MHz

3G (HSDPA 7,2 Mb/s, HSUPA 5,76 Mb/s): 900/1700/2100 MHz

Operačný systém Android 2.3 / Gingerbread
Displej WVGA SUPER AMOLED, 4,0”, rozlíšenie 800 x 480
Fotoaparát 5 Mpx fotoaparát + VGA predný fotoaparát, automatické zaostrovanie, Self shot (autoportrét)
Video Prehrávanie videa v HD (30 snímok/s pri rozlíšení 720 p), nahrávanie videa D1 (720×480)@30fps, mpeg4, H.264, H.263
Audio MP3, AAC, AAC+, eAAC+,  AMR, AMR-NB,
Ďalšie funkcie
  • NFC (Near Field Communications)
  • Android Market s ponukou ďalších aplikácií a obsahu
  • A-GPS
  • Gyroskopický snímač, akcelerometer, digitálny kompas, snímač blízkosti tváre, svetlo
Konektivita
  • Bluetooth v 2.1 + EDR
  • USB v2.0 (vysokorýchlostné)
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n
Pamäť 16 GB iNAND
Rozmery 63 x 123,9 x 10,9 mm
Batéria 1500 mAh
13.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+