MojAndroid

Salón Elektromobilov 2020, výstava zameraná výhradne na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu, mieri do Košíc. V termíne od 4. do 6. septembra 2020 sa všetci fanúšikovia elektromobility stretnú pod jednou strechou v obchodnom stredisku Atrium Optima Košice.

Obrovská výstavná plochu privíta elektromobilových nadšencov, odborníkov, výrobcov, prevádzkovateľov potrebnej infraštruktúry, ako aj desiatky elektromobilov a plug-in hybridov. Čakať na vás bude opäť bohatý program zostavený zo série prednášok, výstavy najnovších modelov elektrifikovaných áut a chýbať samozrejme nebudú ani testovacie jazdy.

Výstavu Salón Elektromobilov 2020 zoberie útokom aj Peugeot so svojim elektromobilom ako stvoreným pre mestskú premávku – Peugeot e-208. Naživo si tak budete môcť obzrieť všetky jeho prednosti a zaujímavosti. To nie je všetko.

Model Peugeot e-208 bude pripravený aj na testovacie jazdy. V plnej sile po jeho boku na dynamické testy vyrazí aj plug-in hybrid Peugeot 3008 Hybrid 4, ktorý ukáže čo v sebe skrýva.

Peugeot budú zastupovať 2 koncesionári pôsobiaci priamo v Košiciach – FranceTech a Marco Car. Na vaše otázky budú plne pripravení tí najskúsenejší odborníci.

Súťaž o Peugeot na víkend

Ešte nekončíme. V hlavnom žrebovaní budeme súťažiť o 3008 Hybrid 4 na celý víkend. Šťastný výherca si na vlastnej koži a vo svojom obľúbenom tempe vychutná hybridnú jazdu. Preto sa nezabudnite bezplatne zaregistrovať a začiatkom septembra príďte na Salón Elektromobilov 2020 do Košíc.

Peugeot – elektrická jazda plná emócií

Peugeot na Salóne Elektromobilov 2020 naplno ukáže o čom je elektrická jazda a motorizmus budúcnosti. Či už ide o plne elektrické kúsky Peugeot e-208 a e-2008 alebo hybridnú kategóriu zastúpenú modelmi 508 Hybrid a SUV 3008 Hybrid 4, „levíčatá“ to majú pevne v hrsti. Dnešná ponuka značky Peugeot je proste niekde úplne inde. Okrem tradičných spaľovákov tu nájdeme aj zelenšiu alternatívu. A už čoskoro sa rozšíri o čerstvé prírastky vrátane e-LCV.

Peugeot e-208

Nový Peugeot e-208 má na prvý pohľad rozoznateľné vonkajšie znaky. Je sympatický a spoznáte ho na prvý pohľad. Skutočne čaro sa však odohráva pod jeho kapotou. Motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm vám v absolútnej tichosti a komforte dodá stimulujúci pôžitok z jazdy. Tri jazdné režimy, dva režimy brzdenia, kopa technologických vychytávok a užitočných asistenčných systémov, skvelé jazdné vlastnosti a 340 kilometrový dojazd? Čo viac si človek môže priať.

SUV Peugeot 3008

Úspešný príbeh SUV PEUGEOT 3008 získal s verziou HYBRID4 nový rozmer, pretože ešte žiaden sériový Peugeot nedosiahol taký výkon ako tento hybrid. Pohon 4×4, systémový výkon 300 k (220 kW), emisie od 29 g CO2/km, 59 kilometrový elektrický dojazd a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 5,9 sekundy. To sú jasné prednosti tohto jedinečného auta.

Peugeot ním jednoznačne potvrdil svoj zámer prechodu k alternatívnym zdrojom energie, no bez akéhokoľvek dopadu na pôžitok z jazdy. Práve naopak. Nielenže ho neznižuje, posúva ho o stupienok vyššie. Veď uvidíte na vlastné oči…

18.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+