MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice a nájdete tu aj najnovší elektrický Jaguar.

Štýlový Jaguar I-Pace

Od piatka do nedele je pre vás pripravený bohatý program, ktorý pozostáva najmä z výstavy najnovších modelov elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na slovenskom trhu, odborných prednášok profesionálov a taktiež testovacích jázd. Širokú ponuku vozidiel doplní aj moderný štýlový elektromobil z rúk britskej automobilky Jaguar.

Model I‑Pace je predovšetkým Jaguar – vozidlo určené pre skutočných milovníkov jazdy a aj preto nemôže chýbať na akcii Salón Elektromobilov 2020 Košice. Samozrejmosťou je jazda s pohonom všetkých štyroch kolies s kombinovaným výkonom takmer 300 kW a krútiacim momentom 700 Nm. Elektromotory preto rozhýbu 2,1 tonový kolos z 0 na 100 km/h už pod 5 sekúnd. O dostatok energie sa zase stará 90 kWh batéria, ktorá zabezpečí dojazd 396 kilometrov podľa najprísnejšej normy EPA.

jaguar i-pace

V Európe relevantná norma WLTP však udáva až 470 kilometrov. Pri nabíjaní sa je možné spoľahnúť na nabíjací výkon 100 kW. Vďaka nemu je možné dobiť batériu auta na 80 % za menej ako 45 minút. Takáto kapacita pritom stačí na viac ako 370 kilometrov dojazdu. Drvivú väčšinu každodenných trás tak viete absolvovať úplne bez obmedzení.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
21.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+