MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu.

 

Elektrické motorky Harley-Davidson a Zero

Okrem elektrických áut sa tu však objavia aj čisto elektrické motorky, ktoré prinesie známy americký výrobca Harley-Davidson a Zero.

Konkrétne sa na akcii objavia štyri elektrické motorky, a to Zero S ZF14.4, Zero SR/F, Harley-Davidson LiveWire a napokon aj Zero DSR ZF14.4. Každý z modelov ponúka nielen rôzny dizajn, ale aj mierne odlišné parametre. Rozdiel je predovšetkým v dojazde či výkone, avšak vďaka vlastnostiam elektrického motora je možné pri každom modely počítať s naozaj výborným zrýchlením a dostatkom sily. Výkon začína na 44 kW pri modely Zero S ZF14.4, pričom najvyššie čísla ponúka Zero SR/F, nakoľko v strede je umiestnený elektromotor s výkonom až 82 kW.

Tri modely budú iba vystavené v priestoroch obchodného centra Atrium Optima Košice, avšak jeden bude pripravený aj na testovacie jazdy. Konkrétne pôjde o model ZERO DSR ZF 14.4 s výkonom 52 kW a krútiacim momentom 157 Nm. Táto verzia váži iba 190 kg a ponúka maximálny elektrický dojazd 262 kilometrov. Maximálna rýchlosť je postačujúcich 162 km/h. Elektrické motorky podporujú aj mobilnú aplikáciu pre vzdialenú kontrolu a ovládanie vybraných funkcií. Nabíjanie batérií v elektrických motorkách je odlišné od toho v klasických elektrických autách alebo elektromobiloch.

Nabíjanie testovacieho modelu z obyčajnej zásuvky trvá približne 10 hodín, avšak je možné si dokúpiť výkonnejšiu nabíjačku, ktorá tento čas skráti až na štvrtinu pôvodného času. V oboch prípadoch však pri nabíjaní v garáži máte ráno plne nabitú batériu s viac ako 250 kilometrovým dojazdom. Firma predpokladá, že nabitie batérie doplna stojí menej ako 3 €. Sto kilometrov vás tak stojí približne 1 €. Čo už ale súvisí s klasickými elektrickými autami je údržba, ktorá je v prípade týchto modelov prakticky nulová. Neriešite žiadne výmeny olejov, sviečok, tesnení a podobne.

Harley-Davidson pridal do súťaže vecné ceny v hodnote 220 €. Ide o značkové predmety ako ruksak H-D, pero a kľúčenka H-D, šiltovka H-D, šálka H-D a puzzle H-D.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
30.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+