MojAndroid

Spoločnosť Redmi predstavila novú technológiu nabíjania, ktorá bude nabíjať smartfóny až s 300 W výkonom. Portál GSMArena uvádza, že prostredníctvom tejto technológie dokážete smartfón nabiť z 0 % na 100 % len za 5 minút. Ako dôkaz zverejnila spoločnosť video, ktoré poskytuje viac informácií.

Technológie idú výrazne dopredu a rovnako tak aj nápady, s ktorými spoločnosti prichádzajú. Práve preto sa spoločnosť rozhodla otestovať svoj nápad na smartfóne Redmi Note 12 Discovery, ktorý bol upravený špeciálne pre tieto účely. Celý pokus prebiehal v bezpečnom prostredí a pod profesionálnym dohľadom.

Spoločnosť prišla na prekvapivé výsledky

Kapacita batérie testovaného smartfónu bola 4100 mAh. Počas pokusu sa technikom podarilo odmerať čas, za ktorý sa batéria nabila z 0 % na 50 %. Trvalo to neuveriteľné dve minúty a 11 sekúnd. Po ďalších skoro troch minútach už batéria smartfónu dosiahla 100 %. Môže sa to zdať nereálne, a práve z tohto dôvodu poskytla spoločnosť dôkazové video, ktoré zobrazuje celý proces nabíjania.

Redmi Note 11 zadná strana
Redmi Note 11 | Zdroj: Zdenka Smalecová


V priebehu videa si môžeme všimnúť zaujímavé zmeny výkonu nabíjania. Aj napriek tomu, že nabíjačka dokáže dosiahnuť až 300 W, vo videu sme takýto maximálny stav nezaznamenali. Nie je to však z dôvodu, že by to batéria smartfónu nezvládla, ale ide o bezpečnostné dôvody. Keďže ide o veľmi výkonný adaptér, je potrebné používateľov ochrániť pred možným nebezpečenstvom. Na to sa spoločnosť rozhodla použiť viac než 50 ochranných prvkov, no aj napriek tomu je však adaptér malý.

Kedy príde technológia na trh?

Táto technológia znie určite zaujímavo. Spoločnosť Redmi zatiaľ neprezradila to, kedy na trh príde smartfón disponujúci práve touto novinkou. Ak aj vás táto moderná technológia zaujala, radi si prečítame váš názor v diskusii pod článkom.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 je prívetivejší k používateľským opravám

1.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+