MojAndroid

To, že Android nie je už len súčasťou tabletov a smartfónov už dávno vieme. Najnovšie sa objavil v rúre na pečenie, ktorú na výstave CES už čoskoro predvedie spoločnosť Dacor. Rúra, ktorá slúži na zabudovanie do kuchynskej linky, totižto v sebe ukrýva 7 palcové zariadenie nazývané Discovery IQ controller s operačným systémom Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich.

Rúra disponuje 7 palcovým dotykovým displejom s rozlíšením 480×800 bodov a poháňaná je jednojadrovým procesorom 5PV210 1GHz od Samsungu, ktorému sekunduje 512MB RAM. Nechýba ani 16GB vnútorná pamäť rozšíriteľná pomocou pamäťových kariet a podpora konektivity WiFi.

Používateľské prostredie operačného systému je prispôsobené tak, aby zabezpečovalo jednoduchú obsluhu a informovalo napríklad o teplote alebo o zostávajúcom čase do ukončenia programu pečenia. Rúra dokonca podporuje aj sťahovanie aplikácií a hier z Google Play, takže počas pečenia si môžete napríklad zahrať Angry Birds alebo skontrolovať e-maily. K rúre môžete pristupovať aj pomocou smartfónu, kde je možné jednoducho zvoliť programy pre populárne jedlá, čím sa značne uľahčí celý proces pečenia.

Nakoniec zostáva odhaliť už len cenu takejto rúry. V USA sa začne predávať už v priebehu leta a vo verzii s jednou komorou bude stáť 4,499$, čo je v prepočte 3573€ . Cena rúry s dvojicou komôr na pečenie sa vyšplhá na  7,499$, čo je 5955€.

Zdroj: Dacor via androidpolice

7.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+