MojAndroid

Najnovšie informácie v predpovedi vývoja predaja tabletov hovoria o tom, že v roku 2016 by predaj tabletov mal byť vyšší, ako predaj klasických notebookov. Hovorí o tom správa NPD DisplaySearch, kde sa tvrdí, že predaj tabletov sa zvýši v najbližších piatich rokoch až päťnásobne.

V roku 2011 sa predaj tabletov vyšplhal na úroveň 81,6 milióna zariadení. Podľa správy NPD by to malo byť už v roku 2013 184,2 milióna zariadení, v roku 2017 by to malo byť predchádzajúcom 2016, v ktorom predaj predbehne predaj notebookov, až 424,9 milióna zariadení.

Richard Shim z NPD DisplaySearch: „Tento relatívne mladý segment produktov – tablety – na ktorom dominuje Apple, má tendenciu priniesť aj niekoľko konkurenčných produktov, ktoré sú podobne konfigurované ako Apple. Avšak ako trh dozrieva a výrobcovia sa viac prispôsobujú preferenciám používateľov a nachádzajú nové méty vývoja, očakávame, že vývoj sa dramaticky zmení, poskytne spotrebiteľom väčší výber a zvýši dopyt po zariadeniach.“

Ak sa pozrieme na operačné systémy v tabletoch, odhad na rok 2017 hovorí: Apple iOS 50,9%, Android 40,5% a Microsoft Windows 7,5%.

Zaujímavé čísla, čo myslíte? Aj keď si dovolíme trošku ich spochybniť, najmä čo sa dotýka podielu operačných systémov. Každopádne, čaká nás zaujímavá budúcnosť, kde budú dominovať mobilné zariadenia ako smartfóny a tablety.

Zdroj: Allthingssd

8.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+