MojAndroid

Smartfóny sú síce až po okraj nabité rôznymi zaujímavými funkciami, dokážu nahradiť fotoaparát, hudobný prehrávač, videoprehrávač, zmerať tep a mnoho ďalšieho. Stále je to však len kus neživej elektroniky, ktorý s vami komunikuje len pomocou displeja a reproduktora. Výskumný tím vo Francúzsku hľadá spôsoby, ako to zmeniť a ako by s nami mohli smartfóny komunikovať viac.

Zaujímavé možnosti využitia

MobiLimb je robotický prst, ktorý pripojíte k zariadeniu a dokáže sa pohybovať. Pohyb mu umožňuje 5 servomotorov. Je schopný dotknúť sa ruky používateľa, prípadne môže byť použitý ako ovládač joysticku. Je to projekt doktoranda Marca Teyssiera a jeho tímu, ktorý je zložený z univerzít vo Francúzsku. Jeho pohyb je naozaj nezvyčajný a môžete si byť istí, že zaujme už na prvý pohľad. Dostanete upozornenie a váš smartfón sa zrazu začne pohybovať po stole, čím dáva najavo, že vám prišlo upozornenie. Aký je váš názor na tento projekt?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+