MojAndroid

Obdobie od apríla do konca júna prinieslo zaujímavý výsledok v predaji Android smartfónov. Prekonaný bol rekord a predaj nastolil nový, na úrovni viac ako 100 miliónov predaných Android smartfónov.

Za posledný štvrťrok sa vo svete predalo 158,3 milióna smartfónov, pritom len predaj smartfónov s operačným systémom Android dosiahol číslo 108 miliónov predaných zariadení. Podiel predaja Android smartfónov tak dosiahol až 68,1 percenta. Druhým bol iOS a zariadenia iPhone s počtom 26 miliónov predaných kusov., čo predstavuje 16,4 percentný podiel.

BlackBerry OS skončil na treťom mieste s 8,5 miliónmi predaných zariadení, nasledoval Symbian so 6,4 miliónmi a nakoniec je to Windows s 5,1 miliónmi.

„Rast predaja Android zariadení na úrovni 110 percent predstihol rast ostatných OS a trhu, ktorý bol na úrovni 47 percent. Tento predaj bol hlavne vďaka sile spoločnosti Samsung so 45 miliónmi zariadení so širokým portfóliom produktov od cenovo dostupných až po high-end zariadenia,“ povedal Pete Cunningham, hlavný analytik Canalys.

Ak sac pozrieme na značky telefónov, jednoznačne vedie spoločnosť Samsung s 31 percentami, nasleduje Apple a Nokia. Na ďalších miestach nasleduje HTC a RIM.

Cunnigham ďalej predpovedá rast spoločnosti Samsung: „Sponzorovanie olympijských hier spoločnosťou Samsung a následné umiestnenie produktov na trh je zárukou toho, že budú prilákaní noví zákazníci, ktorí zabezpečia silný tretí štvrťrok.“

Zdroj, foto: Svetandroida.cz, Gadgets NDTV

6.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+