MojAndroid

Príslušenstvo pre mobilné zariadenia patrí medzi zaujímavé alternatívy a spôsoby, ako si rozšíriť funkčnosť alebo zvýšiť ochranu svojich zariadení. Výnimkou nie sú ani populárne handsfree slúchadlá, vďaka ktorým môžete bezpečne telefonovať aj počas toho, ako šoférujete automobil, alebo pohodlne prijímať hovory kdekoľvek bez toho, aby ste museli vyťahovať smartfón z vrecka nohavíc alebo tašky. Medzi takéto bezdrôtové headsety patria aj slúchadlá s označením Plantronics Marque M155 a M165.

plantronics

Obe testované zariadenia sa na seba podobajú, rozdiely sú len minimálne, v recenzii ich spomenieme pri predstavovaní konkrétnych funkcií. Začnime teda rozbalením. V balení Plantronics Marque nájdete násady na uši v troch veľkostiach a k dispozícii je aj náušník z umelej hmoty. Poteší prítomnosť adaptéru, pomocou ktorého môžete headset nabíjať prostredníctvom nabíjačky vo vašom automobile bez toho, aby ste stratili prístup k USB portu. Handsfree od Plantronics váži len 7 gramov.

Rozmery slúchadlá sú skutočne miniatúrne a s dodávanými násadami na uši výborne držia. Sú pohodlné a ani pri celodennom nosení vám nebudú prekážať. Vzhľadom sa výrobca inšpiroval u Apple. Predná strana je pokrytá lesklým plastom v čiernej farbe, ktorý prerušuje len okrúhle tlačidlo pre príjem a ukončenie hovoru. Boky lemuje strieborný rámik taktiež vyrobený z plastu. Nájdete tu ovládanie hlasitosti, microUSB port pre dobíjanie a posuvné tlačidlo pre zapnutie alebo vypnutie. Zo spodnej strany sa nachádza mikrofón s notifikačnou LED diódou, ktorá signalizuje nabíjanie a zapnutie headsetu. Na tejto strane je už štandardne situovaný aj reproduktor.

Ovládanie hlasitosti je robené trochu netradičným spôsobom. Namiesto toho aby výrobca umiestnil na headset dvojicu tlačidiel, nájdete tu len jedno. Hlasitosť sa reguluje v cyklických krokoch, takže nie vždy je možné narýchlo nastaviť takú hlasitosť akú práve potrebujete – na maximálnu intenzitu ste ale upozornení. Prípadne ak vám nevyhovuje regulácia priamo zo zariadenia, môžete hlasitosť zmeniť prostredníctvom vášho smartfónu. Bezdrôtové slúchadlo má Bluetooth 3.0 s dosahom približne 10m a podporuje aj profil A2DP, vďaka ktorému ho môžete využiť aj pre počúvanie hudby. Samozrejme neočakávajte extra kvalitu reprodukcie, pre počúvanie audiokníh, podcastov alebo príležitostné počúvanie piesní však postačuje. Vstavaný akumulátor dokáže napájať zariadenie po dobu 5 hodín pri hovore, alebo 216 hodín v stand-by režime.

Plantronics ponúka spolu so slúchadlami aj niekoľko aplikácií, ktoré je možné do vášho smartfónu doinštalovať prostredníctvom Google Play. Jednou z nich je aj MyHeadset, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom zistiť presný stav batérie, nahrať si hlasové poznámky alebo si prečítať manuál v angličtine. Svoj headset si dokonca môžete aj lokalizovať prostredníctvom Find MyHeadset, odoslaním hlasného tónu alebo sledovaním jeho poslednej známej polohy.

Plantronics Marque M155_1 Plantronics Marque M155_3 Plantronics Marque M155_2

Počas testu sme pri Plantronics Marque M155 občas zaznamenali zhoršenie kvality pri prenose hlasu. Druhá strana sa niekedy pri hovoroch sťažovala na skreslený zvuk a niekedy sme museli pre porozumenie vety hlasnejšie opakovať. Situácia sa ešte viac zhorší ak ste v hlučnejšom prostredí. Výkonnejšia verzia M165 fungovala po celý čas bez problémov. Verzia M165 ponúka navyše duálny mikrofón pre redukciu šumu, na hovor viete odpovedať hlasovým povelom “Answer” alebo “Ignore”. Marque M155 pozná len povel “Answer”. Handsfree slúchadlá sú pohodlné a vydržíte ho nosiť aj dlhší čas. Odporúčaná maloobchodná cena za slúchadlá je výrobcom stanovená na 49,90 EUR. K dispozícii sú dva farebné varianty, biely a čierny.

Zariadenia zapožičala spoločnosť www.plantro.cz

10.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+