MojAndroid

Vítam vás pri ďalšej recenzii na portáli Môjandroid.sk. Tentokrát si predstavíme čosi z kategórie príslušenstvo pre Android, do rúk sa nám dostala externá nabíjačka od firmy OZAKI, O!tool Battery T52. Tá ponúka 5 200 mAh vstavanú Lithium-polymerovú batériu, ktorá je o čosi kvalitnejšia ako klasické Lithium-iontové. T52 zároveň umožňuje nabíjať až 2 zariadenia naraz. Poteší tiež LCD displej, ktorý vás upozorní na všetko podstatné, vrátane času dobitia Power Bank. Ak ste zvedaví, ako T52 v našej recenzii obstála, určite pokračujte v čítaní nižšie.

Balenie | nechýbala úhľadnosť

Klasickej papierovej krabičke dominuje ružová farba, ktorá je typická pre spoločnosť OZAKI. Táto krabička nie je ničím výnimočná, po bokoch sa síce nachádzajú QR kódy, presmerujú vás však na neexistujúcu stránku. Po otvorení krabice sa vám naskytne pohľad na samotnú Power Bank, USB/Micro USB kábel a samozrejme trojicu typov zásuviek. To všetko je uložené v penových priehradkách, vďaka čomu predídete mechanickému poškodeniu pri prevoze. Na dolnom poschodí sa ešte nachádza návod v angličtine, pričom súčasťou balenia by malo byť aj vrecúško na prenos, v mojom prípade však tomu tak nebolo.

Recenzia-O!tool Battery T52-1

Konštrukcia | Do nohavíc nepatrí

Dôvod je jednoduchý. Máloktoré nohavice totiž ponúkajú dostatočný priestor pre telo T 52. Jej rozmery sú totiž 76,5 x 97 x 38,5 mm. Napriek väčším rozmerov si však dokázala zachovať relatívne nízku hmotnosť, ktorá sa zastavila na čísle 170 gramov.

Power Bank je pritom celá plastová, konkrétne ide o matný čierny alebo biely plast. Za takýto plast môžeme byť OZAKI vďační, nakoľko sa v ruke šmýka omnoho menej ako by tomu bolo pri klasickom lesklom plaste.  Na prednej strane nájdeme LCD displej, tlačidlo zapnutia/vypnutia, vedľa ktorého sa nachádza ešte jedno totožné tlačidlo, osadené je však napevno, slúži teda zrejme len pre “ozdobu”. Pod dvojicou týchto “tlačidiel” nájdeme aj biely plastový výbežok nápadne pripomínajúci prepínač. Ani v tomto prípade však tomu tak nie je, ide len o ďalší módny “doplnok”. Celý predný panel až nápadne pripomína tvár robota OTI-ho, ktorý je okrem iného tiež maskotom spoločnosti O!tool.

Na hornej strane nájdeme najpodstatnejšie prvky nabíjačky. Je to dvojica outputov (výstupov) vo forme USB označených ako USB 1 a USB 2, tieto dopĺňa pochopiteľne input (vstup) Micro USB.

Recenzia-O!tool Battery T52-5

Po bokoch nájdeme len klasické poistky na otvorenie zariadenia. Tie vytočíte jednoduchým spôsobom s použitím skrutkovača – nič výnimočné.

Recenzia-O!tool Battery T52-6

Ani spodok T 52 neponúka nič zaujímavé. Snáď len kovové záchytky na šnúrku, ktoré môžete využiť, ak si chcete Power Bank zavesiť na krk. Osobne som túto možnosť nevyužil a Power Bank prenášal v notebookovej taške.

Zadná strana ponúka po rohoch 4 nenápadné gumené nožičky, ktoré potešia najmä vodičov s gumenými podložkami na palubnej doske. Pri dobrom sklone sa totiž nabíjačka nezačne zosúvať. Nájdeme tu taktiež štítok s potrebnými informáciami, vygravírované logo a akýsi “konektor”, ktorý v sebe zároveň ukrýva aj zásuvku typu AU. Do tejto “lišty” môžeme nasadiť aj ostatné koncovky podľa toho, ktorá nám aktuálne vyhovuje.

Recenzia-O!tool Battery T52-4

Nabíjanie zariadení | Doplna, a nie len raz!

T52 sa so svojou kapacitou 5200 mAh zaraďuje skôr medzi akýsi štandard, čo sa kapacity externých nabíjačiek týka. Aj napriek tomu však dokáže 2-krát úplne nabiť väčšinu smartfónov. Pri prepočte cyklov nabitia však bude potrebné počítať aj s priblížne 10% stratou energie, čo v praxi znamená, že reálne využiteľná kapacita batérie je niečo málo pod 4700 mAh. Dvakrát teda môžete nabiť zariadenie s kapacitou batérie 2300 mAh, pričom na T52 vám ostane akási “rezerva” vo forme cca 80 mAh. Toto tvrdenie sa nám napokon potvrdilo aj v praxi, po druhom nabití HTC One (m7) (0 – 100 %) nám ostalo na T52 niečo okolo 75 mAh. Pochopiteľne, v prípade súčasného nabíjania 2 zariadení musíte počítať s oveľa rýchlejším úbytkom energie, avšak aj s väčším zahrievaním. Preto odporúčame nabíjať zariadenia na vodorovnej podložke, ktorá zabezpečí dobré prúdenie vzduchu.

Recenzia-O!tool Battery T52-2

Hodnotenie | Vzhľadom k cene som čakal viac

O!tool Battery T52 je vskutku zaujímavou externou nabíjačkou, hoci veľkosťou nepatrí k práve najkompaktnejším externým nabíjačkám. Zaujme možnosťou nabíjať súčasne 2 zariadenia, relatívne veľkou kapacitou vstavaného akumulátora, veľkým LCD displejom, či viacerými druhmi koncoviek pre zásuvky. Ak mi niečo chýbalo, tak to bolo zrejme viacero druhov káblov. V balení sme totiž dostali len klasický USB/Micro USB kábel. O!tool Battery T52 je na trhu k dispozícii v bielom a čiernom prevedení. Na Slovensku nie je práve najdostupnejšia, no v bielej farbe si ju môžete zakúpiť už od 79,90 €.

14.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+