MojAndroid

Motorola predstavila v Brazílii štvoricu zaujímavých modelov série moto g7. Tri z nich dostali výstižný prívlastok, zatiaľ čo model bez prívlastku zostal v ich tieni. No my sme sa mohli presvedčiť o tom, že aj moto g7 rozhodne má čo ponúknuť a pre niektorých zákazníkov môže byť práve on zlatou strednou cestou.

Balenie: Ničím neprekvapí

Balenie Motoroly moto g7 neobsahuje nič extra. Výnimkou je len priesvitný silikónový obal, v ktorom je smartfón už od výroby. Je pomerne tenký a v momente, keď sme ho dali prvýkrát dole, dostal sa zaň prach a bolo po kráse. Ak si neplánujete kúpiť lepší, ani ho neskúšajte dať dole. Peknú zadnú stenu moto g7 chráni naozaj zodpovedne.

Zvyšok balenia tvorí už len ihla na vyberanie slotu, ku ktorému sa ešte dostaneme. Potom je tu nabíjací USB-C kábel a adaptér 18 W TurboPower nabíjačky. Chválime výrobcu, že už niekoľko generácií používa v strednej triede USB-C konektor. Počas testovania sme to veľakrát ocenili.

Konštrukcia a dizajn: Odvážny dizajn nemusí sadnúť každému

Motorola moto g7 je naozaj nezvyčajný smartfón. Odkedy sa výrobcovia začali snažiť o čo najtenšie rámčeky, trh dal priestor naozaj originálnym riešeniam. A smartfóny značky Motorola sú hlavne pre tento rok naozaj nezvyčajné. To si všimnete už na prvý pohľad.

Na prednej strane sa nachádza displej, ktorého dokonalosť narúša pomerne výrazný výrez. Je formovaný do tvaru písmena “V” a myslíme si, že mohol byť aj o čosi menší. Menšie mohli byť aj rámčeky okolo displeja, obzvlášť ten vrchný. Spodný aspoň výrobca využil na umiestnenie loga. Vo výreze sa nachádza selfie kamera a nad ňou nájdete reproduktor. Ak by ste si mysleli, že ide o hlavný, ako býva pri Motorole zvykom, nie je to tak.

Zadnú stenu vyrobenú z pekného plastu náchylného na odtlačky prerušuje vystúpený fotoaparát s dvomi objektívmi. Súčasťou vystúpenej časti je aj LED blesk. Pod ňou sa nachádza rýchla čítačka odtlačkov prstov s logom výrobcu. Rámik po bokoch moto g7 je takisto plastový a vo vrchnej časti ho narúša mikrofón. Vedľa neho nájdete slot na dve SIM karty a pamäťovú SD kartu, čo robí z Motoroly plnohodnotný dual SIM mobil. Výrobcu za toto riešenie opäť chválime.

Pravý bok moto g7 je domovom pre reguláciu hlasitosti a tlačidlo napájania. Obe sa používajú dobre a nemáme k nim žiadne námietky. V spodnej strane nájdete sprava doľava reproduktor, USB-C a audiojack 3,5 mm. Ak by sa vymenili pozície jacku a reproduktora, telefónu by to vôbec neuškodilo a nám by to vyhovovalo viac. Je to ale len o preferenciách.

Celkové spracovanie a dojem z Motoroly moto g7 môžeme označiť za pozitívne. Pri rozmeroch 157 x 75,3 x 8 milimetrov a hmotnosti 172 gramov už rozhodne nejde o kompaktný smartfón. Aj tak sa ale používa celkom príjemne a dobre padne do ruky. Škoda len pomerne veľkého výrezu a rámčekov, nič hrozné to ale nie je. Plast pôsobí kvalitne a nebáli by sme sa ani ľahšie pádu. Pozor si treba dať na škrabance, tie sa na plastovom tele objavia skôr než na sklenenom.

Možnosti zabezpečenia: Rýchla a bezpečná Motorola

Dnes už je v podstate štandardom kombinácia skenera odtlačkov prstov a odomykania tvárou. Presne takú nájdete aj v Motorole moto g7. Skenovanie tvárou síce nie je žiadna úžasná 3D technológia, no fotografiou ho len tak neoklamete. Navyše je celkom rýchle. My sme ale aj tak používali skener.

Skener odtlačkov prstov je na zadnej strane. Rýchlo a presne odomkne mobil aj v prípade, že prst netrafíte presne. Možno by sme mu vytkli len chýbajúce gesto stiahnutia notifikačnej lišty. To by sa tu naozaj zišlo, keďže natiahnutý displej je pri ovládaní jednou rukou doslova “nekonečný”. Na zabezpečenie sa však môžete pri moto g7 zaručene spoľahnúť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

24.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+