MojAndroid

V posledných dňoch sme mali dočinenia s veľmi očakávaným modelom HONOR 20 Lite. Ten za priaznivú cenu ponúkne až priam prekvapujúce špecifikácie. Svojou zostavou zadných fotoaparátov a samotným dizajnom nápadne pripomína ikonický Huawei P30, avšak v podstatne lacnejšom prevedení. Aký je telefón v praxi sa dozviete v práve začínajúcej recenzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Sympatické, no so žiadnym bonusom

Spoločnosť HONOR už roky balí svoje zariadenia do peknej, tyrkysovej krabičky. Minimalistická nie je však len krabička, ale aj jej obsah. Okrem samotného smartfónu v balení tak nájdeme len nabíjačku s 5V/2A výstupom a nabíjací kábel s ešte “minimalistickejšou” microUSB koncovkou. Toto by sme už nemali vídať ani na zariadeniach strednej triedy. Na záver sme v balení našli i sponku pre vyňatie slotu pre SIM kartu a microSD kartu s nevyhnutnou dokumentáciou. Potešila nás taktiež predinštalovaná ochranná fólia na displeji.

Konštrukcia a dizajn: Vzhľad, ktorého sa nenadívate

Novinka HONOR 20 Lite zaujme už na prvý pohľad. V našom prípade šlo o modrý variant, ktorý vyzerá jednoducho úchvatne. Prekrásne textúrovaná zadná strana pripomína niektoré drahšie vlajkové lode – no iba na pohľad. Po uchopení telefónu väčšina zistí, že je vytvorená z plastu. Napovedať tomu môže aj zvýšená náchylnosť na drobné škrabančeky. Ľavému hornému rohu dominuje trio fotoaparátov. Najvyššie sa nachádza 2 MP snímač na zmeranie hĺbky ostrosti, druhý je primárny, 24 MP snímač a tretí zas širokouhlý, 8 MP snímač. Pod fotoaparátmi nechýba malý LED blesk a dnes už ikonické označenie “AI Camera”. Skener odtlačkov prstov je umiestnený v strede, v priam dokonalej výške, kde padne váš ukazovák. Na kráse smartfónu pridáva i logo spoločnsoti HONOR.

Akonáhle sa dostaneme k lesklým, plastovým bokom zariadenia, zistíme, že pravá strana je vyhradená pre ovládacie prvky v podobe tlačidiel hlasitosti a tlačidla na zapínanie a vypínanie. Ľavá strana je úplne prázdna. Hore sa nachádza sekundárny mikrofón a slot pre dve nanoSIM karty, respektíve pre kombináciu jednej nanoSIM karty a microSD karty. Spodok patrí 3,5 mm jacku, prekvapivo dobre hrajúcemu, dostatočne hlasnému reproduktoru, ktorý nepodceňuje ani hlbšie tóny, mikrofónu a naneštastie aj spomienke na históriu v takmer 300 € smartfóne – microUSB konektoru. Ten pretrváva v Huawei/HONOR zariadeniach strednej triedy už večnosť, čo nás štve.

Potešenie nájdeme na prednej strane, ktorú pohlcuje 6,21-palcový displej. Ten má v hornej časti drobný “teardrop” výrez, ktorého prítomnosť si po krátkom čase nebudete všímať. Vo výreze sa však nachádza jeden z pokladov tohto smartfónu, ku ktorému sa dostaneme v inej časti recenzie. Nad výrezom nechýba mriežka pre reproduktor na hovory. Dokonalo skrytý je aj senzor priblíženia. Hnevá nás, že HONOR zabudol na notifikačnú LED diódu, ktorá nám vskutku veľmi chýbala. Spodná brada telefónu je úzka a nenápadná. Smartfón tak ponúkne skvelý zážitok z Infinity displeja.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

31.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+