MojAndroid

Google počas developerskej konferencie Google I/O oznámil integráciu kancelárskeho balíka Quickoffice s natívnymi aplikáciami Google Drive. Aplikácia má byť do niekoľkých týždňov odstránená z obchodu Play, používatelia, ktorí si ju nainštalovali alebo stihnú ešte nainštalovať, ju budú môcť aj naďalej používať, pre ostatných však už nebude vyhľadateľná.

Google Quickoffice odkúpil pred dvoma rokmi, a to najmä vďaka schopnosti konvertovať Microsoft office dokumenty do rôznych formátov. Googlu sa jeho funkcie však už úspešne podarilo integrovať do svojich aplikácií Tabuľky, Dokumenty a Prezentácie, a tak už nie je prítomnosť Quickoffice v obchode Play potrebná. Google s najnovším updatom umožňuje prácu s Wordovskými, či inými Office dokumentami bez potreby dodatočnej konverzie používateľom.

Google chce odstránením Quickoffice pritiahnuť na svoju stranu ešte viac používateľov a začať konkurovať aj najväčšiemu hráčovi na poli office aplikácií – Microsoftu. Už teraz má Google a jeho nástroje pre správu a úpravu dokumentov viac ako 190 miliónov aktívnych používateľov, a veríme tomu, že táto používateľská základňa bude aj naďalej rásť.

Patríte aj vy medzi používateľov Google aplikácií Google Drive, Tabuľky, Dokumenty a Prezentácie? Bude vám aplikácie Quickoffice chýbať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: androidcommunity

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+