MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Qualcomm patrila medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti na svete. Jej čipy sa nachádzali v obrovskom nožstve mobilných zariadení a pred svojimi konkurentmi mala obrovský náskok. V posledných mesiacoch sa však situácia zmenila a čoraz viac výrobcov používa vo svojich mobilných zariadeniach iné čipy. To sa odrazilo aj na nepriaznivých hospodárskych výsledkoch, ktoré sa teraz museli preniesť aj do podnikovej politiky.

qualcomm titulka-1

V rámci najnovších opatrení tak príde o prácu až 10 % zamestnancov spoločnosti, čo predstavuje tisíce osôb. Qualcomm tak chystá akúsi reštrukturalizáciu, pričom svoju orientáciu upriami na svoje dve hlavné odvetvia – výrobu čipov a správu patentov. V patentoch sa skrýva obrovský finančný potenciál firmy, dokonca väčší, ako v odvetví vyrábajúcom čipy. To sa v poslednom období trápi, keďže jeden z najväčších odberateľov, Samsung, použil vo svojich vlajkových lodiach svoj vlastný čip a konkurenčné riešenia teraz uprednostňujú aj mnohí ďalší výrobcovia.

Ako to už v takýchto situáciách býva, doplatia na to samotní zamestnanci. Tí ešte prednedávnom označovali Qualcomm za jedného z najlepších zamestnávateľov na svete, no tieto zmeny budú mať zrejme dopad aj na zmýšľanie zamestnancov. Uvidíme, či sa spoločnosti podarí dostať sa z týchto nepríjemností a akými prostriedkami sa o to pousiluje.

Zdroj: The Information via engadget

21.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+