MojAndroid

Spoločnosť Samsung je posledné roky bezpochyby najväčším inovátorom v oblasti OLED displejov. Zatiaľ čo väčšinou pri uvádzaní nových typov OLED displejov prezentuje ich zobrazovacie alebo ohybné vlastnosti, tak teraz zaujala úplne niečím iným. Podľa portálu SamMobile predstaví OLED panel, ktorý má integrovaný snímač srdcového tepu.

Displej dokáže merať aj krvný tlak

OLED panel by mal byť oficiálne predstavený na technologickej konferencii SID Display Week 2023 v Los Angeles. Samsung ho označuje ako Sensor OLED displej. Má vstavaný snímač svetla OPD (Organic PhotoDiode), vďaka čomu nemusí výrobca smartfónu pod OLED panel montovať samostatný snímač odtlačkov prstov. To ušetrí náklady a hlavne priestor vo vnútri zariadenia.

Samsung Sensor OLED displej
Samsung Sensor OLED displej | Zdroj: SamMobile.com

Snímač svetla však zároveň dokáže merať aj tep srdca. Výbornou správou je, že technológia je zabudovaná do každého pixelu Sensor OLED displeja, takže dokáže snímať odtlačky prstov alebo informácie o srdcovej frekvencii z viacerých prstov súčasne. Meranie srdcového tepu smartfónov nie je nič nové. Samsung túto možnosť ponúkal napríklad v smartfóne Samsung Galaxy S5. Senzor bol vtedy na zadnej strane zariadenia.

Samsung Sensor OLED displej
Displej zmeria tep srdca, stres a aj krvný tlak | Zdroj: SamMobile.com

Sensor OLED displej však dokáže dokonca súčasne merať aj úroveň stresu používateľa a krvný tlak. Pre presné meranie krvného tlaku človeka je však podľa Samsung potrebné zmerať krvný tlak na oboch rukách. To by nemal byť problém vďaka možnosti merať informácie z viacerých prstov súčasne. Kedy sa dočkáme nasadenie Sensor OLED displeja v smartfónoch, nie je známe. Pravdepodobne sa tak stane najskôr budúci rok.

Náš tip
Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Piaty ročník veľkej ankety je tu!
23.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+