MojAndroid

Solárna energia je jednou zo spôsobov, ako zmenšiť vplyv na životné prostredie a ušetriť náklady spojené s domácnosťou. Vstupná investícia do solárnych panelov však nie je malá a záujemcovia musia mať istotu, že sa im to oplatí. Google je prvým miestom, kde ľudia hľadajú tento druh informácií a preto sa gigant rozhodol spustiť iniciatívu pod názvom Projekt Sunroof, ktorá bude informácie o solárnej energii združovať na jednom mieste.

Projekt Sunroof spolupracuje s Google mapami a ukazuje používateľom, aké množstvo slnečného žiarenia dopadá na ich strechu. Vďaka tomu je možné neskôr vypočítať, aké množstvo solárnej energie dokážu vyprodukovať a koľko financií na tom ušetria. Google ich dokonca oporučí lokálnym inštalatérom, ktorí im solárne panely a všetky ostatné súčasti namontujú.

Samozrejme ide o počiatočnú fázu, takže projekt nie je dostupný celosvetovo. Namiesto toho je obmedzený len na tri regióny v Spojených štátoch, no Google prisľúbil ďalšie rozšírenie na celé Spojené štáty a možno aj celý svet.

Zdroj: Project Sunroof

18.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+