MojAndroid

Ak to myslíte s bezpečnosťou svojho Android telefónu naozaj vážne, určite si vyskúšajte nasledovnú aplikáciu Prey Phone Tracker. Ide o bezpečnostnú app, ktorá pomáha sledovať a vyhľadať stratený alebo ukradnutý telefón. Po stiahnutí a nainštalovaní vás aplikácia vyzve k prihláseniu sa na stránke preyproject.com. Ak konto vytvorené nemáte, stačí si len zvoliť emailovú adresu a heslo a jedno si vytvoriť. Pre dokončenie registrácie je potrebné konto aktivovať. Po aktivácii sa stačí už len prihlásiť do svojho konta na stránke control.preyproject.com, kde je možné trackovať svoj Android telefón.

V nastaveniach samotnej aplikácie su nasledovné funkcie:

– SMS aktivačná správa (GO PREY)
– SMS deaktivačná správa (STOP PREY)
– možnosť zakódovania aktuálnej SIM karty pre telefón
– možnosť nastaviť notifikačnú SMS pri zmene SIM karty
– a ďalšie

Aplikácia má praktické využitie pri strate alebo odcudzení telefónu. Takýmto spôsobom je možné ho nájsť a sledovať. Zaslaním SMS správy sa začne v ovládacom paneli na stránke Prey vykazovať presné umiestnenia telefónu, v ktorom bude možné spustiť rôzne akcie.

Aplikácia Prey Phone Tracker je dostupná na Android markete.

10.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+