MojAndroid

Pokiaľ patríte k veteránom v operačnom systéme Android, určite ste minimálne na jednom zariadení skúšali nainštalovať Custom ROM. V prípade, že všetko vyšlo na jedničku, ste si pravdepodobne obľúbili istú funkciu, ktorá vám potom na zariadení bez alternatívnej ROM chýbala.

Častí počúvači hudby si prídu na svoje

Hovoríme o funkcii, ktorá povoľuje dlhým stlačením horného tlačidla hlasitosti preskočiť prehrávanú hudobnú skladbu v prehrávači, a dolné tlačidlo hlasitosti slúžilo na vrátenie predchádzajúcej skladby. To všetko bez nutnosti zapnúť obrazovku. Úprimne sme vcelku prekvapení, že doposiaľ žiaden výrobca smartfónov túto funkciu neimplementoval do svojej vlastnej grafickej nadstavby pre Android. S ROOT prístupom máte možnosť nainštalovať aplikácie, ako Tasker či Button Mapper. Ani jedna z nich však nenahradí túto funkciu z niektorých alternatívnych ROM.

Krátko po uverejnení zdrojového kódu Androidu 8.0 Oreo, istý používateľ na weboch XDA-developers si povšimol novú vymoženosť v operačnom systéme, ktorá povoľuje aplikáciám nastavenie “volume key long press listener”. To ho naviedlo k rozvoju aplikácie, ktorá povolí meniť skladby počas toho, ako je obrazovka zariadenia vypnutá. Aplikácia nesie názov Skip Track by Volume Keys a funguje v Androide 8.0 Oreo, 8.1 Oreo, 9.0 Pie a taktiež aj v Androide Q.

Ako to všetko spojazdniť?

Pre zabezpečenie fungovania musíte vykonať tieto dva kroky. Nutnosťou je poznať takzvaný “Android Debug Bridge” alebo aj “ADB.

  1. Do vášho zariadenia nainštalujte skipTrack.apk.
  2. Do príkazového riadku v ADB vpíšte tento kód (všetko spolu!):

adb shell pm grant com.cilenco.skiptrack android.permission.SET_VOLUME_KEY_LONG_PRESS_LISTENER

Existuje alternatíva

Ako druhé riešenie pre povolenie tejto funkcie je aplikácia NextTrack, ktorá sa nachádza aj v samotnom Obchode Play. Podrobnosti, ktoré sú potrebné k inštalácii nájdete tu. Appka je vyvíjaná používateľom webov XDA s nickom “flar2”, ktorý je taktiež autorom aplikácie Button Mapper.

Verzia: 1.18
Aktuálna cena: Zdarma
16.4.2019
Zdroj: XDA-Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+