MojAndroid

Pokračujeme v predstavovaní prezentátorov na HTC Android Roadshow 2011, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok 19.mája o 18:00 v Bratislave, hotel Gate One. Ak máte záujem vyskúšať si všetky Android novinky od HTC a zúčastniť sa zaujímavých prezentácií o Androide, prihláste sa na stránke AndroidRoadshow.sk. Jedným z prezentujúcich je aj Martin Adámek, ktorý porozpráva o tom, ako zarábať svojej Android aplikácii.

Martin je jeden z prvých ľudí v Čechách a na Slovensku, čo vlastnili Android telefón (G1) a pravdepodobne prvý v našich krajinách, kto mal publikovanú aplikáciu na Android Market (December 2008). V minulosti pracoval v Sun Microsystems na NetBeans, ale od roku 2008 je živnostník. Momentálne pracuje na vyvoji Android klienta pre startup zo San Francisca GetWoven.com a samozrejme vyvíja aj svoje vlastné aplikácie.

V prednáške sa Martin pokúsi priblížiť možnosti monetizácie Android aplikacií. Podelí sa s vlastnými skúsenosťami z predaja, ale aj poskytovania rôznych druhov reklám a ich porovnaním. Na konkrétnych číslach a grafoch predvedie, nad čím je potrebné sa zamyslieť pri plánovaní a publikovaní aplikácií, ktoré by okrem radosti mali prinášať svojim autorom aj nejaký zisk.

 

Prihlásujte sa na stránke AndroidRoadshow.sk

16.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+