MojAndroid

Aj napriek tomu, že trh so smartfónmi pomaly naráža na svoje limity, tak minulý rok vo svete zaznamenali opäť nárast predajov. Výrobcovia vďačia za to najmä trhom vo východnej Európe, Číne, Indii a Afrike.

Len štvrtý kvartál minulého roka sa podpísal pod 9% medziročný nárast. Spolu sa predalo 438,7 milióna smartfónov, čo je o 35,7 milióna viac ako v rovnakom období prechádzajúceho roka. Išlo o jeden z najvydarenejších kvartálov v poslednom období. Za celý minulý rok sa pritom do obchodných reťazcov a k mobilným operátorom dostalo 1,49 miliardy smartfónov. V roku 2015 sa počet kusov zastavil na čísle 1,44 miliardy, čo predstavuje medziročný nárast o 3%.

Screenshot-2017-02-02-07.29.04

Rok 2016 bol veľmi úspešný aj pre samotných výrobcov. Samsung zaznamenal rekordné zisky, a to aj napriek fiasku s Galaxy Note 7. Na druhej strane ale v závere roka (čísla platné pre 4Q2016) prišiel o prvenstvo, keď ho Apple v počte predaných smartfónov predbehol. Na treťom mieste sa aktuálne v rebríčku drží Huawei, ktorý sa chváli 9,3% trhovým podielom. V minulom roku predal takmer 139 miliónov smartfónov.

Za zmienku stojí aj čínsky výrobca OPPO, ktorého trhový podiel sa medziročne vyšvihol z 2,8 na 5,7%. V číslach to predstavuje 84,6 milióna kusov, čo je až o 44,9 milióna viac.

 

Zdroj: androidcommunity

3.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+