MojAndroid

Moderná doba si vyžaduje moderné riešenia a samozrejme neustále inteligentnejšie a vyspelejšie zariadenia. Hoci nám súčasné technológie život uľahčujú, častokrát sa ľudia stávajú ich otrokmi. Niekedy sa od displejov naších inteligentných pomocníkov doslova nevieme odtrhnúť, čo sa prejavuje nielen na našom zdraví, ale aj v spoločnosti pri stretávaní sa s priateľmi alebo rodinou. Tiché chvíle častokrát vypĺňame práve vyťukávaním digitálnych písmenok na displeji, či sledovaním videa. Rozhovory už radšej ani nezačíname a radšej sledujeme čo sa deje v online svete.  Namiesto toho, aby sme sa na smer opýtali človeka na ulici spoliehame sa na naše smartfóny. Pritom práve pohľad nahor, preč od displeja, nám môže otvoriť úplne nové obzory, ktoré svet ponúka. Nasledovné video vytvoril Gary Turk, ktorý perfektným spôsobom vystihol problém mnohých mladých.

5.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

13 odpovedí na “Stávame sa otrokmi moderných technológií. Pozrite si video so silnou myšlienkou”

      • somariny hovoril od zaciatku do konca :-D kopec ludi sa spozna napriklad cez internetovu zoznamku a su potom partneri. Jedni taki moji znami sa dokonca takto aj brali prednedavnom po niekolkorocnom vztahu. To aby som vyvratil hned ten jeden absurdny argument pouzity v tom videu. Samozrejme je to absurdne aj vo vacsom meritku

          • takkkkkk problem ale je mozno niekde inde nez len v pritomnosti smartfonov. Nepoznam okolnosti a nebudem vynasat sudy. Urcite je percento ludi, ktorych sa tyka asocialnost aj v suvislosti so smartfonmi, ale myslim, ze taki ludia existovali aj predtym a len sa hrali s inymi vecami. V jednej rozpravke, ktoru som v detstve pozeraval, napriklad starsi surodenci hlavnej postavy tiez nikdy s rodinou nekomunikovali a odchadzali co najskor prec a to bolo niekedy z 80tych 90tych rokov

        • Chlape, ty máš aj nejaké iné aktivity okrem vysedavania za PC? :D Zase to tu obhajujes :). Treba aj vyjsť von a pozrieť sa do slnka a na ľudí občas, prehodiť nejaké to slovo a nechať sa ustipnut osou napríklad :) . (neber to ako urážku :) skôr to ber s nadhľadom :))

          • no tak vidno, ze ma nepoznas, ja som brutalne outgoing osoba, mam mrte vela socialnych kontaktov IRL a vacsinu casu travim aktivitami mimo domu a som rad, ked doma vobec som. Len tento mesiac mam naplanovanych uz 5 tripov po Slovensku. Smartfon je pre mna pri cestovani neskutocne napomocna zalezitost. A su ludia, ktori cumia iba na smartfony, okej, asi nie su uplne v poriadku, ale myslim, ze ti ludia maju skor “problemy” (nechcem to nazyvat problemom – mozno to suvisi s takou jednoduchou vecou ako napr byt v skupine ludi, s ktorou si absolutne nema dotycna osoba co povedat – co sa deje casto), ktore s tymto nesuvisia a toto je len priznak ich povahy, pripadne problemu

Pridaj komentár

+