MojAndroid

Len prednedávnom sme vás informovali o zaujímavej aplikácii Monite. Tá zhromažďuje informácie z webu Slovenskej obchodnej inšpekcie a jej cieľom je varovať vás pred nekvalitnými či priam život ohrozujúcimi výrobkami na slovenskom trhu.

Tentokrát upozornila na nebezpečný tovar Česká obchodná inšpekcia. Konkrétne ide o nabíjačku batérií EMOS SMART4, ktorá vás môže kvôli nekvalitnému spracovaniu vážne zraniť, prípadne môže spôsobiť až smrť zapríčinenú elektrickým prúdom.

Spracovanie nabíjačky EMOS SMART4 predstavuje vážne bezpečnostné riziko

Problémom tejto nabíjačky AAA/AA batérií je jej spracovanie. Nabíjačka sa nebezpečnou stáva až vtedy, keď je zapojená v zásuvke. Práve vtedy hrozí spotrebiteľovi riziko úrazu elektrickým prúdom.

Podľa informácií zverejnených na stránke coi.cz, je prvým kameňom úrazu skrutka na tele výrobku, na ktorej sa z dôvodu nedostatočnej izolácie objavuje napätie 230 V. Druhým kameňom úrazu je nameraná hodnota jednosmerného výstupného prúdu. Jeho hodnota sa líši až o 10 percent oproti tej, ktorá je zaznačená na výrobku.

emos smart4

Česká obchodná inšpekcia uložila predajcovi nutné ochranné opatrenie. Je ním zákaz predaja a dodávania daného výrobku a taktiež bolo nariadené aj jeho stiahnutie z českého trhu.

Informácie o výrobku boli nahlásené na Ministerstve priemyslu a obchodu v Českej republike. Podrobnosti o ňom boli taktiež zverejnené aj v systéme RAPEX, ktorý zhromažďuje informácie o nebezpečných výrobkoch.

Náš tip
Hrozba menom BadPower kazí nabíjačky, tie následne spália batériu
9.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+