MojAndroid

Pokémon GO je určite najúspešnejšou hrou využívajúcou možnosti rozšírenej reality (AR). Dokonca definovala samotný žáner, ktorý sa stal základom pre ďalšie hry tohto typu, ako Jurrasic World Alive alebo Ghostbuster World. Pokémon GO prepája herné prostredie s reálnym svetom, na čo využíva GPS a kameru telefónu. Podstatou hry je lovenie pokémonov na rôznych lokáciach reálneho sveta. Hru vyvinuli vývojári spoločnosti Niantic a na produkcii sa podieľala aj firma Pokémon Company, ktorú spoluvlastní Nintendo. Napriek tomu, že je Pokémon GO na trhu už vyše dvoch rokov, doteraz neumožňoval vzájomné súboje pokémonov medzi hráčmi. Po dnešku to už neplatí.

Dlho očakávaná aktualizácia prináša PvP boje. V súbojoch sa môžete stretnúť s vašimi uloženými priateľmi alebo aj neznámymi ľuďmi z ulice. V druhom prípade je potrebné naskenovať QR kód z displeja smartfónu druhého človeka. Následne si vyberiete jednu z troch líg (Great League, Ultra League, Master League) a súboj môže začať. Každý hráč si vyberie troch pokémonov a vyhráva ten, ktorý druhému ako prvý zničí všetkých troch. Pri bojoch hráči využívajú rôzne druhy útokov typických pre konkrétneho pokémona, predmety aj liečivé elixíry. Pokiaľ ste túto hru nikdy neskúšali, možno je teraz ten správny čas.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
5.12.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+