MojAndroid

Pomerne kuriózny prípad sa stal na Slovensku. Podvodníci na vás číhajú všade, seniori zvyknú byť veľmi dobrým terčom. Presne toto sa stalo aj teraz. Podvodníci využili seniorku a pomocou telefonátov od nej vymámili neuveriteľných 275 900 eur.

Podvod trval celkovo tri týždne, počas ktorých bolo uskutočnených 160 telefonátov s celkovou dĺžkou 18,3 hodiny. Peniaze podvodníci vylákali od 73-ročnej seniorky z bratislavskej Petržallky.

Ako prebiehal podvod

Seniorku kontaktoval neznámy muž, ktorý sa jej predstavil ako priateľ jej netere a žiadal od nej finančnú pomoc. Hovoril, že urýchlene potrebuje požičať čo najviac peňazí. Poškodená vybrala zo svojho bankového účtu 24-tisíc eur, ktoré mu odovzdala osobne pri nemocnici na Kramároch.

Teraz by ste si povedali, že podvod dokonaný, hotovo. Lenže to všetko pokračovalo ďalej. Neskôr ju podvodník žiadal o peniaze, ktoré potreboval na investovanie do zlata. Súhlasila a podľa jeho pokynov položila. k smetným nádobám igelitku s hotovosťou vo výške 129 000 eur. Neskôr do igelitky zabalila ďalších 103-tisíc, ktoré odovzdala rovnako ako predchádjúce peniaze.

Okrem toho do igelitky vložila aj svoju platobnú kartu s PINom. Z účtu bolo neskôr vytiahnutých ďalších 19 900 eur z rôznych bankomatov v Prahe.

Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu spáchaného na chránenej osobe. Polícia seniorov vyzýva, aby boli obozretní voči neznámym osobám, ktoré ich kontaktujú telefonicky a ich totožnosť si ihneď overili s príbuznými.

Náš tip
Fitbit odchádza zo slovenského trhu
10.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+