MojAndroid

S pribúdajúcim množstvom smartfónov na trhu a s rozširovaním dostupných a dátovo náročných služieb, začínajú rásť aj nároky na rýchlosť internetového pripojenia. Je logickým krokom operátorov tieto nároky uspokojiť, a preto nie je prekvapením, že sme v posledných rokoch stali svedkami rýchleho rozširovania dátových sietí HSPA+, ale najmä novej generácie sietí LTE. Táto technológia bola nedávno do ostrej prevádzky spustená mobilným operátorom Telekom aj na Slovensku.

Náš tip
Telekom spúšťa prvú komerčnú 4G/LTE sieť na Slovensku!

2013-11-26-lte-map

Celosvetovo došlo oproti minulému roku k nárastu počtu LTE pripojení o viac ako 600%. Zatiaľ čo v roku 2012 využívalo tento typ dátového pripojenia približne 27 miliónov používateľov, dnes je to už neuveriteľných 176 miliónov.  Lídrom v rozširovaní pokrytia LTE je stále USA, ktoré si z celkového počtu pripojení ukrojilo 46%. Veľké pokroky robí Južná Kórea, ktorá sa spolu s Japonskom zaslúžila o to, že Ázia obsadila druhé miesto v rebríčku rozšírenia LTE. Zaujímavým faktom je tiež to, že LTE signál pokrýva momentálne približne 20% svetovej populácie. Do konca roka 2017 má počet používateľov LTE narásť na 900 miliónov až 1 miliardu.

A čo vy, patríte už aj vy medzi používateľov novej LTE siete mobilného operátora Telekom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gigaom

28.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+