MojAndroid

Slováci si vernostné a klubové karty obľúbili, za posledné roky im preto zhrubli peňaženky aj o niekoľko centimetrov. Riešenie je pritom jednoduché – stačí využívať mobilnú aplikáciu, do ktorej je možné vernostné karty veľmi rýchlo a jednoducho vložiť. Pri platení potom stačí mať poruke telefón,  klienti sa tak vyhnú aj zdĺhavému hľadaniu kartičiek v peňaženke. Takáto funkcionalita je po novom súčasťou mobilnej bankovej aplikácie Platby od Slovenskej sporiteľne.

„Záleží nám na tom, aby pre klientov bolo používanie virtuálnych vernostných kariet naozaj rýchle a pohodlné. Aj preto sa k ním môžu dostať hneď po spustení mobilnej aplikácie, bez potreby zadávania PINu. Namiesto zdĺhavého hľadania tej správnej karty v peňaženke, im stačia naozaj dva tapy do smartfónu,“ vysvetľuje Branislav Jarábek, vedúci oddelenia elektronického bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

Ako to funguje?

Pridávanie nových vernostných a klubových kariet je veľmi jednoduché, stačí sa prihlásiť do aplikácie Platby a z karty oskenovať čiarový kód. Každú kartu je možné označiť aj príslušným logom z preddefinovaných obchodníkov, alebo odfotením vlastného obrázku. Následne je možné využívať smartfón namiesto vernostných kariet. Slovenskí obchodníci takýto spôsob platenia oceňujú, keďže urýchľuje čas pri pokladni. Klientom však pre istotu odporúčame si ponechať doma aj pôvodné plastové karty.

Zvýšená bezpečnosť a ďalšie novinky

Slovenská sporiteľňa neustále zvyšuje bezpečnosť aplikácií SporoApps tak, aby mohli klienti bankovať bez obáv. Po poslednej aktualizácií banka zvýšila jej bezpečnosť. Kvôli týmto zmenám je preto po jej  aktualizácii a následnom prihlásení opäť potrebné zadať prihlasovacie meno a heslo do služby internetbanking. Následne stačí opäť si vytvoriť svoj štvormiestny PIN do aplikácie.

V aplikácii Účty tiež pribudla možnosť nastaviť si výšku platby pre splatenie Štedrej a kreditnej karty, vďaka ktorej môžu klienti pohodlne jedným klikom zaplatiť zvolenú sumu.

Zdroj: tlačová správa

3.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+