MojAndroid

Spoločnosť Intel tento rok vstúpila na trh so svojim čipom pre smartfóny a s jedným jadrom zamiešala tabuľky vo výkone smartfónov na najvyššej úrovni. Smartfón Lava Xolo je jedným zo zaujímavých zariadení, no samozrejme, nemôže byť porovnávaný s výkonmi dvoj- alebo štvorjadrových zariadení.

Plány Intelu však siahajú na omnoho vyššie méty. Zatiaľ je to Medfield smartfón s 1,6 GHz procesorom, ale postupne chce Intel priniesť dve jadrá, podporu LTE a HSPA. V roku 2013 by sa podľa snímok z portálu Semiaccurate.com mal objaviť procesor s názvom Merrifield, ktorý má byť vyrábaný  22nm procesom.

Podľa fotografie môžeme v tomto roku stále očakávať Medfield zariadenia, no na sklonku tohto roku a začiatkom roku 2013 by sme sa mohli dočkať až dvojnásobného výkonu procesorov spoločnosti Intel s podporou 4G LTE. Intel už spolupracuje na uvedení svojich procesorov so spoločnosťami Motorola a Lenovo a zariadenia by sa mohli objaviť na konci roku 2012.

Uvidíme, akým smerom sa bude Intel uberať a čoho sa od tejto spoločnosti, známej najmä z kruhov počítačovej komunity, dočkáme.

Zdroj, foto: Semiaccurate

15.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+