MojAndroid

Zdá sa, že boje Samsungu a Appleu sa musia obávať rozhodnutí vládnych regulátorov. Komisia Európskej únie pre hospodársku súťaž má obavy, že by tento spor medzi spoločnosťami mohol viesť k potlačeniu konkurencie na mobilnom trhu.

Agentúrny komisár Joaquin Almunia, požiadal o vydanie podrobností ohľadom patentov v tomto spore, zatiaľ však nedostal odpoveď. Almunia opatrne naznačil, že tento problém nie je jediný, čo sa týka porušenia duševného vlastníctva. Poznamenal však, že s viac ako 20timi prípadmi v 10 krajinách je to určite jeden z najväčších sporov vôbec.

Ak sa Komisia rozhodne podniknúť nejaké právne kroky, aj Samsungu a Appleu by mohla byť uložená pokuta až do výšky 10 percent ich ročných príjmov. Možno pod vplyvom hroziacej pokuty sa obaja rivali dohodnú a dajú svoje spory bokom. A nastane férová súťaž na poli vývoja a technologického napredovania. Pre používateľa je totiž boj na trhu dôležitejší ako v súdnych miestnostiach.

Zdroj: http://uk.reuters.com/

 

25.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+