MojAndroid

Rivalita medzi operačným systémom iOS a Android existovala už od prvých okamihov, keď sa do predaja dostali prvé zariadenia s Androidom. V súčasnosti začína dominovať na trhu práve tento operačný systém a iOS s jeho iPhone má čo robiť aby si udržal svoj minimálny odstup za Androidom. Prečo je vlastne Android tak obľúbený a v čom je lepší ako iPhone? Tak s tým nás oboznámi video, ktoré pre nás pripravil CNET web.

5 dôvodov prečo:

Android je open source: Viacero marketov s aplikáciami, bez obmedzení pre vývojárov ( preto je dobré si dávať pozor nato čo sťahujete a z akého zdroja).

Skutočný multitasking: neexistuje žiadne obmedzenie, pokiaľ ide o aplikácie, ktoré môžu a nemôžu vykonávať mutlitasking (avšak niekedy sa môže vyskytnuť konflikt medzi jednotlivými bežiacimi aplikáciami).

Podpora flashu: Mnoho mobilných platforiem podporuje flash (BlackBerry OS, QNX, webOS), iOS ho nepodporuje.

Výber zariadení: Všetci sme určite rady keď máme možnosť výberu. Zatiaľ čo iOS ponúka len niekoľko verzii svojho iPhone Android ma mnoho zariadení s možnosťou výberu toho pravého telefónu práve pre vás.

Výber operátorov: v Amerike je jediným operátorom, ktorý ponúka iPhone AT&T. U nás je iPhone v ponuke všetkých operátorov. Android má podporu všetkých operátorov na celom svete.

Čo si vy myslíte o takomto hodnotení? Prečo ste sa vy rozhodli práve pre Android?

20.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+