MojAndroid

Mobilný operátor Orange informoval prostredníctvom tlačovej správy štatistiky z minulého roka. Celkový počet aktívnych zákazníkov mobilných služieb dosiahol ku koncu roka 2,85 milióna. Ďalších takmer 82 tisíc zákazníkov využívalo v Orangei služby fixného internetu a digitálnej televízie a ich počet sa medziročne zvýšil až o 59 %. V minulom roku sa rozhodlo podpísať alebo predĺžiť zmluvu na paušál, predplatenú službu, internet alebo televíziu až 1,229 mil. zákazníkov Orangeu. Podiel zákazníkov využívajúcich účastnícke programy medziročne vzrástol o ďalšieho 1,9 percentuálneho bodu na 75,9 %.

Orange ponuka tabletov

Prevádzkové výsledky Orangeu v mobilnej sieti ovplyvnil nový koncept hlasových služieb a uvedenie programu WOW. Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orangeu uviedol: „Ako prví sme na slovenskom trhu predstavili volací program s klesajúcou tarifou a priniesli sme balíky nekonečných volaní do všetkých sietí za dostupnú cenu. Ku koncu roka 2012 výhody programu WOW využívalo 26 % zákazníkov mobilných hlasových služieb, čo v absolútnom vyjadrení predstavuje 476 tis. zákazníkov,“

Pokračujúci rast zaznamenali aj mobilné dátové služby, kde hlavným hnacím motorom bol pokračujúci nárast dátovej prevádzky. „Sme operátor, ktorý napriek kríze investuje do siete, pretože chceme zákazníkom poskytnúť najlepšiu zákaznícku skúsenosť v najväčšej 3G sieti,“ uviedol P. Lančarič. Ku koncu roku pokrýval Orange svojou najväčšou 3G sieťou už 72,3 % populácie a už viac ako polovica si môže užívať maximálnu rýchlosť pripojenia do 42 Mbit/s. Podiel výnosov z mobilných dátových služieb na celkových výnosoch za mobilné služby vzrástol na 24,6 %, pričom objem dátovej prevádzky zákazníkov Orangeu sa medziročne zvýšil o 14 %. Na nárast záujmu o internet v mobile sa podieľala služba Orange Go a ich mobilná aplikácia sa po uvedení v obchode Google Play stala druhou najsťahovanejšou aplikáciou.

Viac informácií v tlačovej správe.

11.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+