MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za piaty mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V máji sa v Orangei na prvé miesto predajnosti dostala novinka v podobe cenovo dostupného smartfónu Samsung Galaxy Trend Plus, druhé miesto si udržala mini verzia minuloročnej vlajkovej lode, Samsung Galaxy S4 mini. Kompaktná Sony Xperia M, ktorá bola minulý mesiac najpredávanejšia, klesla na tretie miesto. Ďalšie dva modely, Sony Xperia SP a HTC Desire 500, zhodne klesli o jedno miesto. V zastúpení výrobcov tento mesiac vyhráva Samsung, ktorý má v rebríčky štyri modely, Sony pridáva tri a HTC dva modely.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  N
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↔
3. Sony Xperia M  ↓
4. Sony Xperia SP  ↓
5. HTC Desire 500  ↓
6. LG L70  ↑
7. Samsung Galaxy S5  ↔
8. Samsung Galaxy Young  N
9. Sony Xperia E1
 ↓
10. HTC Desire 310
 N

Rebríček tabletov Orangeu sa minulé tri mesiace výraznejšie nezmenil, dnes v ňom však nájdeme až tri novinky. Jedna z nich, Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G sa dostala až na prvé miesto a spolu s ďalším Prestigio tabletom potvrdzuje obľúbenosť tejto značky medzi zákazníkmi. Samsung Galaxy Tab 3 10.1, ktorý bol minulý mesiac na piatom mieste, nám z rebríčka síce vypadol, ale nahradili ho ďalšie dva modely výrobcu, takže aj Samsung má medzi najpredávanejšími tabletmi dva modely.

1. Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G  N
2. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G  ↔
3. Huawei MediaPad 7 Youth  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  N
5. Samsung Galaxy Tab 3 8.0  N

 

Telekom

V Telekome si prvé miesto medzi najpredávanejšími smartfónmi udržala minulomesačná novinka, Samsung Galaxy Core Plus. Na druhé miesto sa posunul Huawei Ascend Y530, ktorý taktiež minulý mesiac v rebríčku debutoval, konkrétne na siedmom mieste. Na tretej priečke však vznikla zaujímavá situácia – síce sa na nej udržalo HTC Desire 500, presne rovnaký počet kusov sa v Telekome predal aj z modelu Samsung Galaxy S5 takže tieto dva smartfóny sa delia o bronzovú pozíciu. V zastúpení výrobcov má aj tu Samsung štyri modely, Sony a HTC majú po dva.

1. Samsung Galaxy Core Plus
 ↔
2. Huawei Ascend Y530  ↑
3. HTC Desire 500  ↔
3. Samsung Galaxy S5  ↑
5. Samsung Galaxy Fame  N
6. HTC Desire 300  ↔
7. Samsung Galaxy S4 mini
 ↓
8. LG L40  N
9. Sony Xperia M  ↓
10. Sony Xperia SP  ↓

Rebríček tabletov v Telekome sa príliš nezmenil, prvé tri modely si udržali svoje pozície. Jedinou novinkou je Lite verzia Samsungu Galaxy Tab 3 7.0 na štvrtom mieste, pričom z neho na piate odsunula Samsung Galaxy Tab 2 10.1.

1. Samsung Galaxy Tab 3 10.1   ↔
2. Asus Memo Pad HD7  ↔
3. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  N
5. Samsung Galaxy Tab 2 10.1  ↓

 

O2

Rebríček najpredávanejších smartfónov a tabletov v O2 neuvádzame, keďže operátor nám do uzávierky článku bohužiaľ nedodal podklady.

Zdroj: Orange, Telekom

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+