MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za šiesty mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V júni sa v Orangei prvá trojica najpredávanejších smartfónov oproti máju nijako nezmenila. Na prvom mieste tak zostal cenovo dostupný smartfón Samsung Galaxy Trend Plus, druhé miesto si udržala mini verzia minuloročnej vlajkovej lode, Samsung Galaxy S4 mini. Kompaktná Sony Xperia M, ktorá bola v apríli najpredávanejšia, zostáva na treťom mieste. Za zmienku stojí aj  LG L70, ktoré postúpilo zo šiesteho na štvrté miesto, či HTC Desire 310, ktoré stúplo z desiateho miesta na šieste a má potenciál ešte na vyššie priečky. V zastúpení výrobcov vyhráva tento mesiac opäť Samsung, ktorý má v rebríčku štyri modely, vrátane dvoch na prvých priečkach,  spokojní však môžu byť aj v HTC, ktoré má medzi najpredávanejšími Android modelmi Orangeu tri smartfóny.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  ↔
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↔
3. Sony Xperia M  ↔
4. LG L70  ↑
5. Sony Xperia SP  ↓
6. HTC Desire 310  ↑
7. Samsung Galaxy Young  ↑
8. Samsung Galaxy S5  ↓
9. HTC Desire 610
 ↓
10. HTC Desire 500  ↓

V rebríčku tabletov Orangeu si prvé miesto udržala minulomesačná novinka, Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G a druhé miesto sa nám tiež nezmenilo, je tam Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G. Tretiu a štvrtú pozíciu si navzájom vymenili Huawei MediaPad 7 Youth a Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite. Ako je vidieť, v Orangei sú naobľúbenejšie tablety od Prestigia, ale rovnako dva modely, hoci na nižších priečkach, tu má aj Samsung.

1. Prestigio MultiPad 4 Ultra Quad 8.0 3G  ↔
2. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G  ↔
3. Huawei MediaPad 7 Youth  ↑
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↓
5. Samsung Galaxy Tab 3 10.1  N

 

Telekom

V Telekome sa nám rebríček oproti júnu pekne premiešal a obrazne povedané, spoločnosť LG to “vzala útokom”. Jej dva modely, LG L40 a LG L70 sa totiž prebojovali až na dve vrchné priečky rebríčka a je to vôbec po prvýkrát, čo máme u niektorého operátora na prvých dvoch miestach práve modely LG. Na tretej priečke sa usídlilo HTC Desire 310 a odsunulo odtiaľ stálicu rebríčka, HTC Desire 500. Minulomesačný najpredávanejší mobil, Samsung Galaxy Core Plus, nachádzame až na štvrtom mieste. Podobne ako v Orangei, aj v Telekome je v rebríčku len jedna vlajková loď – Samsung Galaxy S5 na piatom mieste.  Čo sa týka zastúpenia výrobcov, Samsung a HTC tu majú po tri modely, Sony a LG po dva.

1. LG L40
 ↑
2. LG L70  N
3. HTC Desire 310  ↑
3. Samsung Galaxy Core Plus  ↓
5. Samsung Galaxy S5  ↓
6. Sony Xperia M  ↑
7. HTC Desire 500  ↓
8. Sony Xperia E1  N
9. Samsung Galaxy S4 mini  ↓
10. HTC Desire 300  ↓

Najpredávanejším tabletom v Telekome zostal aj tento mesiac Samsung Galaxy Tab 3 10.1, zo štvrtého na druhé miesto postúpil Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite a na tretie miesto tak odsunul  Asus Memo Pad HD7. Zaujímavosťou je, že do rebríčka sa ako staronová novinka vrátil nestarnúci Sony Xperia Tablet Z .

1. Samsung Galaxy Tab 3 10.1   ↔
2. Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Lite  ↑
3. Asus Memo Pad HD7  ↓
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  ↓
5. Sony Xperia Tablet Z   N

 

O2

Z O2 nám poskytli tento mesiac rebríček 9 najpredávanejších smartfónov a 4 tabletov. Najpredávanejším júnovým modelom u O2 je rovnaký smartfón ako v Orangei, teda Samsung Galaxy Trend Plus a aj na druhom mieste nachádzame rovnaký modelSamsung Galaxy S4 mini. Tretie miesto patrí LG a modelu Optimus L9 IIV O2 však nájdeme medzi najpredávanejšími smartfónmi aj na Slovensku menej obvyklé značky ako ZTE či Caterpillar.

1. Samsung Galaxy Trend Plus  –
2. Samsung Galaxy S4 mini  –
3. LG Optimus L9 II  –
4. Huawei Ascend Y530  –
5. HTC Desire 310  –
6. Sony Xperia L  –
7. Caterpillar B15  –
8. Prestigio Multiphone 5450 DUO  –
9. ZTE Kis 3  –
10.
 –

(Pozn. – posun jednotlivých modelov v rebríčkoch O2 tento mesiac neuvádzame, nakoľko minulý mesiac sme rebríčky predajnosti nemali k dispozícii).

Najpredávanejším tabletom v O2 je Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G, druhú priečku obsadil Asus Fonepad 7 a tretiu Huawei MediaPad M1 8.0.

1. Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G  –
2. Asus Fonepad 7  –
3. Huawei MediaPad M1 8.0  –
4. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  –
5.  –

Zdroj: Orange, Telekom, O2

29.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+