MojAndroid

Opäť vám prinášame rebríčky najpredávanejších Android zariadení u našich operátorov, tentoraz za štvrtý mesiac aktuálneho roka. Niektoré z rebríčkov sa oproti predchádzajúcemu mesiacu príliš nezmenili, inde sa nám poradie poriadne premiešalo. Tak, ako je to zvykom, aj tentoraz vám prinášame rebríček desiatich najpredávanejších smartfónov a piatich tabletov zvlášť u každého operátora, takže spolu ich je šesť. V rebríčkoch je vyznačený posun jednotlivých smartfónov a tabletov smerom hore či dole, aktuálne novinky v rebríčku a samozrejme, opäť nechýba ani náš krátky komentár.

↑ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nahor

↓ – model sa v rebríčku predajnosti posunul smerom nadol

↔ – model zostal na rovnakej pozícii ako minulý mesiac

N – model počas minulého mesiaca v rebríčku nefiguroval

Orange

V apríli bola najpredávanejším smartfónom v Orangei kompaktná Sony Xperia M, ktorá sa na prvú pozíciu vyšvihla z tretieho miesta. Na druhé miesto tak odsunula minulomesačného lídra, Samsung Galaxy S4 mini. Zo šiesteho na tretie miesto sa v predajnosti posunul obľúbený model Sony Xperia SP. Zaujímavosťou je až päť noviniek, ktoré predchádzajúci mesiac vôbec nefigurovali medzi najpredávanejšou desiatkou Orangeu. Nájdeme tu napríklad novú vlajkovú loď Samsungu, Galaxy S5, ktorý v rebríčku nahradil minuloročný topmodel Galaxy S4. Podobne nahradil minuloročný model Sony Xperia E jej vynovený nasledovník Xperia E1. Po dlhom čase tento mesiac v Orangei skončila dominancia Samsungu, ktorý má v rebríčku len tri modely (minulý mesiac ich mal päť). Naopak, darí sa Sony, k trom minulomesačným modelom do rebríčka pribudol štvrtý a japonský výrobca tak má v Orangei tento mesiac najpočetnejšie zastúpenie modelov.

1. Sony Xperia M  ↑
2. Samsung Galaxy S4 mini  ↓
3. Sony Xperia SP  ↑
4. HTC Desire 500
5. Samsung Galaxy S III mini  ↓
6. Sony Xperia E1  N
7. Samsung Galaxy S5  N
8. LG L70  N
9. Huawei Ascend Y530
 N
10. Sony Xperia Z1 Compact
 N

Rebríček tabletov Orangeu sa minulé dva mesiace nemenil a aj teraz v ňom nájdeme len malú zmenu. Prvá trojica si pozície udržala, Huawei MediaPad 10 Link a Samsung Galaxy Tab 3 10.1 si svoje pozície vymenili.

1. Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 3G  ↔
2. Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo 3G  ↔
3. Huawei MediaPad 7 Youth  ↔
4. Huawei MediaPad 10 Link  ↑
5. Samsung Galaxy Tab 3 10.1  ↓

 

Telekom

V Telekome sa nám rebríček najpredávanejších smartfónov opäť pekne premiešal. Sony Xperia M, najpredávanejší marcový model, padol až na piate miesto. Na prvom miesto ho vystriedala novinka, Samsung Galaxy Core Plus. Aj na druhom mieste je smartfón, ktorý v marci v najpredávanejšej desiatke nefiguroval – Samsung Galaxy Fame. Z piateho na tretie miesto poskočil HTC Desire 500, jeho slabší súrodenec HTC Desire 300 naopak padol z druhého na šieste miesto. Aj v Telekome sa medzi 10 najpredávanejších modelov prvýkrát dostala vlajková loď Samsungu, Galaxy S5 a takisto aj Huawei Ascend Y530Zastúpenie výrobcov je tu iné ako v Orangei, štyri modely má Samsung, tri Sony a dva HTC.

1. Samsung Galaxy Core Plus
 N
2. Samsung Galaxy Fame  N
3. HTC Desire 500  ↑
4. Samsung Galaxy S4 mini  ↑
5. Sony Xperia M  ↓
6. HTC Desire 300  ↓
7. Huawei Ascend Y530  N
8. Samsung Galaxy S5  N
9. Sony Xperia SP  ↑
10. Sony Xperia E   ↓

To, čo sme minulý mesiac zažili v Orangei, sa tentokrát zopakovalo v Telekome. Všetkých päť modelov si udržalo svoje pozície, čo nasvedčuje, že záujem o jednotlivé modely tabletov je u zákazníkov stabilnejší a nedochádza pri ňom k takým výkyvom, ako u smartfónov.

1. Samsung Galaxy Tab 3 10.1   ↔
2. Asus Memo Pad HD7  ↔
3. Samsung Galaxy Tab 3 7.0  ↔
4. Samsung Galaxy Tab 2 10.1  ↔
5. Sony Xperia Tablet Z   ↔

 

O2

Rebríček najpredávanejších smartfónov a tabletov v O2 neuvádzame, keďže operátor nám do uzávierky článku bohužiaľ nedodal podklady.


Zdroj: Orange, Telekom

31.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+