MojAndroid

Majiteľov smartfónov značky OnePlus trápia v posledných dňoch zákerné problémy. Týkajú sa konkrétne aplikácie Waze, v ktorej z ničoho nič strácajú GPS signál. Tým je celá aplikácia prakticky nepoužiteľná. Čo je ešte horšie, problém je skutočne vážny a týka sa väčšiny posledných smartfónov výrobcu.

Postihnutý je celý rad smartfónov

O problémoch hlásili používatelia smartfónov OnePlus 6, OnePlus 5T, OnePlus 5, OnePlus 3T aj OnePlus 3. Týka sa tak posledných troch generácií smartfónov obľúbeného čínskeho výrobcu, vrátane aktuálnej vlajkovej lode OnePlus 6. Na tej sme aplikáciu Waze otestovali aj my v redakcii a ako môžete vidieť na titulnej fotografii, problém so stratou GPS signálu sme zaregistrovali aj my. Najskôr sa signál načítal, no iba po niekoľkých minútach používania aplikácie sme ho celkom stratili.

Na riešení sa už pracuje

Dobrou správou ale je, že výrobca smartfónov aj vývojári aplikácie už o probléme vedia a riešia ho. Ide o veľmi zaujímavú situáciu, ktorá postihla naozaj širokú časť portfólia výrobcu a zároveň sa týka iba jednej konkrétnej aplikácie. Napríklad v aplikácii Google Mapy bola naša GPS poloha rozoznaná okamžite. OnePlus aj Waze úzko spolupracujú na odstránení problému, no zatiaľ nepoznáme ani približný termín, kedy by mala byť k dispozícii opravná aktualizácia. Dovtedy používateľom týchto smartfónov nezostáva zrejme nič iné, iba sa spoľahnúť na niektorú z radu ďalších navigačných aplikácií, ktorých je v obchode Play viac než dosť.

>>Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!<<

22.8.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+