MojAndroid

Jedna z najikonickejších vlastností smartfónu OnePlus 6T je jeho skener odtlačkov prstov skrytý priamo pod displejom. Táto technológia sa nachádza zatiaľ na minime zariadení. OnePlus technológiu nazýva “Screen Unlock” a prednedávnom oznámili, akým spôsobom sa presnosť a rýchlosť skenera po čase zlepšuje.

Veľmi zaujímavá technológia

Po tom, ako bol OnePlus 6T oficiálne predstavený, výrobca oznámil, prečo sa rozhodli použiť túto prelomovú technológiu. Pracovali na nej totiž približne celý rok a teraz bol ten správny čas ju použiť “naostro”. Softvérový inžinier spoločnosti menom Yale Liu uviedol, že každý raz čo používateľ skener odtlačkov použije, tak skener si zapamätá miesto, kde používateľ položil prst a taktiež aj na ktorých miestach prst nebol rozpoznaný. Dáta zo snímača sa presúvajú do pamäte telefónu a čím viac skener použijete, tým viac dát má telefón a ten je v závere schopný odomknúť sa rýchlejšie.

V skratke to znamená, že skener je schopný sa učiť podľa toho, ako ho používate. S každým úspešným odomknutím sa zvyšuje šanca na rýchlejšie budúce odomknutie. Pre zaujímavosť dodáme, že dáta zo snímača odtlačkov sa presúvajú do takzvanej “Trust Zone”, ktorá je všeobecnou súčasťou čipsetu Snapdragon 845.

Ďalšie články k téme OnePlus 6T:

Náš tip
OnePlus oznámil nové partnerstvo: Model 6T príde v McLaren edícii

Náš tip
OnePlus 6T dostáva aktualizáciu na OxygenOS 9.0.5

Náš tip
Porovnanie veľkostí vlajkových modelov s OnePlus 6T. Má táto skvelá novinka ideálne rozmery?

13.12.2018
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+