MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotografie v slabom osvetlení

Prichádza na rad kameň úrazu menej kvalitných fotoaparátov v smartfónoch. Nočné fotografie, prípadne fotografie, kde nie je dostatok svetla sú často pri lacných smartfónoch absolútne nepoužiteľné. V našich dvoch prípadoch sa o to rozhodne báť nemusíme. Fotoaparáty disponujú clonovým číslom f/1.8 pri Motorole a dokonca f/1.7 pri OnePlus. To znamená, že dokážu zachytiť dostatok svetla aj v týchto sťažených podmienkach. Výhodu OnePlus je fakt, že fotoaparát ponúka aj optickú stabilizáciu obrazu pre ešte lepšie zábery.

Hneď na úvod veľmi ťažká scéna. Silný prechod medzi svetlom a tmou. Tu je vidieť, že OnePlus sa s pozadím vysporiadal lepšie a je menej prepálené, aj keď nejaké náznaky prepalov samozrejme badateľné sú. HDR odviedlo lepšiu prácu ako v prípade Motoroly, tá pozadie jednoducho prepálila poriadne.

Ďalšia fotografia bola vytvorená počas západu slnka, pričom sa začal prejavovať nedostatok svetla. Motorola sa znovu vydala cestou teplejších farieb. Fotografie oboch telefónov sú veľmi slušné, OnePlus 6 ponúkne jednoznačne väčšie množstvo detailov.

Pri tejto fotografii Motorola síce zachytila viac svetla, no OnePlus ponúka lepšiu ostrosť a oveľa reálnejšie farby. Podmienky boli ale naozaj veľmi ťažké, oba smartfóny odviedli naozaj veľmi dobrú prácu.

Na tejto fotografii dokázal OnePlus 6 zachytiť viac svetla, fotografia Motoroly je tmavšia. Obidve zariadenia si s ňou poradili veľmi slušne, OnePlus ponúkne viac detailov. O trochu reálnejšie farby má taktiež OnePlus, no ideál by bol asi niekde medzi.

Makro

Na prvej fotografii je vidieť, že Motorola išla s farbou viac do biela, zatiaľ čo OnePlus zostáva neutrálny, s jemným nádychom teplejších farieb. Motorola zvládla lepšie zaostrenie a objekt je celkovo ostrejší, OnePlus sa ale taktiež vôbec nedal zahanbiť.

Pri druhej fotografii sme skúšali, od akej vzdialenosti dokáže telefón zaostriť. Tam, kde to Motorola už nezvládla, OnePlus zaostril bez problémov, takže pokiaľ chcete fotiť niečo veľmi malé z čo najbližšej vzdialenosti, OnePlus 6 bude lepšou voľbou.

Režim portrét – rozmazanie pozadia

Obidva smartfóny ponúkajú duálne fotoaparáty, pričom v oboch prípadoch ten druhý slúži na kvalitnejšie fotografie portrétového režimu. Uvidíme, ako sa s tým smartfóny vysporiadajú v praxi.

Na obidvoch fotografiách je efekt rozmazania pozadia dostatočne zreteľný. Na OnePlus si úroveň rozmazania nastaviť neviete, Motorola to dokáže. Fotografiu zvládol lepšie OnePlus 6, ktorého hlavný objekt je ostrý celý, zatiaľ čo objekt na fotografii Motoroly je po bokoch rozmazaný.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+