MojAndroid

Nedávno uvedený model 6 od výrobcu OnePlus už stihol byť podrobený množstvu recenzií, testovaní a aj skúškam toho, čo vlastne vydrží. Najnovšie ho tak svojej skúške podrobil iFixit. Ako táto vlajková loď obstála?

Náš tip
OnePlus 6 dopadol v prvom teste odolnosti nadpriemerne | VIDEO

Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!

V oblasti vlastnej opravy skôr priemer

Čo sa týka toho, ako dobre/zle by sa mobil opravoval vlastnoručne a nie v servise určilo iFixit na 5 bodov z 10. Prečo? Po prvé, konštrukcia sa podrobila trendu a celé telo smartfónu je tak vyrobené zo skla. Pri neopatrnom zaobchádzaní by tak mohlo dôjsť k jeho poškodeniu. Po druhé, odmontovanie displeja dá tiež poriadne zabrať bez toho, aby ste ho poškodili. Nakoniec to dorazila kopa lepidla, ktoré drží konštrukciu pokope. Jednoducho je ho tam veľa.

OnePlus 6 prešiel naozaj kompletným rozoberaním
OnePlus 6 prešiel naozaj kompletným rozoberaním

Náš tip
Je OnePlus 6 rýchlejší než iPhone X? | VIDEO

Príjemného je tiež dosť

Skrutky použité v smartfóne si rozumejú so štandardnými Philips skrutkovačmi, čo je prvý pozitívny záver z tohto testu. Tí, ktorí by sa naozaj chceli niekedy pozrieť do hĺbky tohto zariadenia a majú skrutkovače Philips, budú potešení.

Telefón toho vydrží celkom dosť. Nezaručuje mu to vysoká hodnota IP, ale použitý tmel, ktorý obklopuje všetky dôležité komponenty a nedochádza tak ku ich poškodeniu. Za to získal telefón od iFixit pár hnedých bodov.

iFixit preveril asi každú súčiastku novej vlajkovej lode
iFixit preveril asi každú súčiastku novej vlajkovej lode

Nakoniec ešte možno dodať, že o batérii je výrobcom napísané, že by nemala byť vyberaná ručne. Napriek tomu je jej odobratie pomerne jednoduché. Kompletné detaily si môžete pozrieť na tomto odkaze.

25.5.2018
Zdroj: PocketNow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+