MojAndroid

S ovládaním operačných systémov pomocou gest sme sa mohli stretnúť už v minulosti (napríklad Palm Pre s WebOS alebo Blackberry OS), ale naplno túto funkciu spopularizoval až iPhone X od americkej spoločnosti Apple. Nečudo, že veľa výrobcov Android zariadení túto funkciu začalo využívať tiež. Po čínskom výrobcovi Xiaomi napríklad jeho priamy čínsky konkurent OnePlus. Je známe, že nová verzia Android P by mala túto funkciu priniesť priamo v systéme, ale pokiaľ niekto nechce čakať, môže využiť viacero riešení. Jedným z tých, ktoré dokonca pochádza priamo od komunity XDA, je aj aplikácia Navigation Gestures.

Náš tip
OnePlus 6 oficiálne – výborné parametre za výbornú cenu

Aplikácia Navigation Gestures v najnovšej verzii 1.3 prináša gestá z v máji predstaveného modelu OnePlus 6. Pokiaľ ale používateľovi nevyhovuje štandardné nastavenie, môže jednotlivým gestám priradiť vlastné operácie. Či už sa jedná o potiahnutie všetkými možnými smermi, potiahnutie s následným podržaním alebo kliknutie respektíve dvojité kliknutie. Pilulku, ktorá slúži ako orientačný bod na displeji pre zadávanie gest, je možné skryť. A to všetko bez nutnosti rootu. Základná aplikácia je zdarma a prémiová verzia s extra funkciami stojí 1,49 Eur.

>>Kúpiť OnePlus 6 z oficiálneho e-shopu OnePlus.com s 20€ voucherom na príslušenstvo!<<

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 1,49 €
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: 1,49 €
13.7.2018
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+