MojAndroid

OnePlus 5 aktuálne púta na seba pozornosť zo všetkých strán. Predstavený bol len nedávno, no už teraz je jasné, že aj keď nejde o tú najvybavenejšiu vlajkovú loď na trhu, vzhľadom na svoju cenu ho definitívne môžeme tak označiť. Za 499$ totižto získate zariadenie, ktoré exceluje nielen po stránke výkonu, ale ponúka aj skvelý fotoaparát a prémiovú konštrukciu. Na Youtube sa už dlho objavujú najrôznejšie testy a porovnania, ktoré sa snažia ukázať, ktorý smartfón dnes ponúka najväčšiu rýchlosť. Dnes sa preto pozrieme na porovnanie OnePlus 5 vs. iPhone 7 Plus.

Test dopadol veľmi tesne, a to najmä v prvom kole, kedy mal mierne navrch iPhone. Pri druhom kole sa však karta obrátila a OnePlus 5 benefitoval z rýchlejšieho načítania už spustených aplikácií a hier. iPhone zdržali najmä pomalšie animácie systému, ktoré spôsobili, že sa za svojim protivníkom oneskoril o približne 8 sekúnd.

 

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

5komentárov

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Paneboze taky hardware pri oboch zariadeniach a stale pozorovat lagy a neuveritelne dlhe spustanie aplikacii, je to smutne

2

Toto je jeden z najhlupejsich testov, ake poznam. Porovnava neporovnatelne. Ak aj spustame na iPhone a IP5 "tu istu" aplikaciu, stale ma inu velkost, bola urobena inym kompilatorom (a pravdepodobne aj nakodovana inym programatorom) a pouziva ine procesorove instrukcie. Takze o com?

3
Zapp Brannigan

Naopak. Mne ako pouzivatelovi je jedno kto to kodil, kompilator ci hocico ine. Toto je test co ma aku taku hodnotu pre pouzivatela. Antutu a tomu podobne, to su zbytocnosti.

4

S tým, že je to zbytočný test súhlasím. Avšak tu porovnávaš rýchlosť mobilu ako celku, neporovnávaš len výkon procesoru, grafiky, ...
Je to test, ktorý má pre spotrebiteľa, oveľa väčšiu výpovednú hodnotu ako to, že v benchamrku má OnePlus 10% vyšší výkon.

5

No odhliadnuc od toho že je to jedno lebo pri bežnej práci človek v pár milisekundách ani nepostrehne tak tieto porovnania nemajú veľmi význam.
Skôr by sa mali zamerať na porovnanie rýchlosti ak naplnia ROM aplikáciami a dátmy ako ktorý telefón bude šlapať.
Aj tak som názoru že kto chce si dnes vyberie akurát z výberom malých výkonných zariadení je problém...

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+