MojAndroid

Dá sa povedať, že projekt Treble je jednou z najrevolučnejších zmien v systéme Android od prvého uvedenia tohto operačného systému. Jeho hlavným cieľom je jednoducho povedané urýchliť proces aktualizácií systému. Treble taktiež pomáha vývojárom k ľahšiemu vytváraniu Custom ROM pre rôzne zariadenia. Podpora Treble je povinná pre všetky zariadenia, ktoré vyšli na trh s Androidom 8.0 Oreo a novším. Nemusí to platiť však pre modely, ktoré iba dostali aktualizáciu na Oreo.

Rýchlejší vývoj systému

Niektorí výrobcovia smartfónov, ako napríklad Essential a Huawei, spustili podporu Treble pre svoje existujúce modely. OnePlus oficiálne aktualizuje modely OnePlus 5 a OnePlus 5T na OxygenOS 5.1.5. Nová verzia tejto nie veľmi robustnej používateľskej nadstavby podporuje projekt Treble, takže používatelia týchto modelov sa môžu tešiť na pravidelnejšie softvérové aktualizácie, či rýchlejší vývoj alternatívnych ROM. Aktualizácia na OxygenOS 5.1.5 okrem iného prináša aj augustovú bezpečnostnú záplatu či automatické odomknutie uzamknutej obrazovky po zadaní správneho kódu PIN. Aktualizovať váš OnePlus môžete cez aktualizátor systému priamo v nastaveniach, alebo cez aplikáciu Oxygen Updater, ktorú si môžete stiahnuť z Obchodu Play.

Verzia: 2.4.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.5
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Project Treble od Google má výrazne zvýšiť rýchlosť aktualizácií Androidu

Náš tip
OxygenOS 5.1.11 pre OnePlus 6 opravuje problém s blikajúcou obrazovkou

Náš tip
OnePlus 3 a 3T prekvapivo dostanú aj Android P aktualizáciu. Potvrdil to výrobca

22.8.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+