MojAndroid

Značka OnePlus, ktorá patrí čínskej spoločnosti Oppo, je tento rok, dá sa povedať, na koni. V prvej polovici roku predstavila vlajkové smartfóny OnePlus 7 a 7 Pro, ktoré boli jednoznačným predajným úspechom. Na jeseň by chcela značka úspech zopakovať ich vylepšenými verziami. Pred pár týždňami uviedla model OnePlus 7T a včera OnePlus 7T Pro. Nezabúda ale ani na staršie zariadenia. Server AndroidAuthority informuje, kedy bude aktualizovať smartfóny OnePlus 5, OnePlus 5T, OnePlus 6 a OnePlus 6T na verziu systému Android 10.

Malý počet modelov = rýchle aktualizácie

Stabilná verzia Android 10 bola spoločnosťou Google uvoľnená 3. septembra. Dostali ju vtedy všetky Google smartfóny série Pixel a Essential Phone PH-1 od otca Androidu Andyho Rubina. Značka OnePlus patrí vďaka svojmu úzkemu portfóliu smartfónov k najrýchlejším výrobcom, čo sa aktualizácií týka. Preto sa očakávalo, kedy oznámi Android 10 pre svoje súčasné aj staršie modely.

Modely, ktoré to už majú za sebou

Majitelia trojročných smartfónov OnePlus 3 a OnePlus 3T dlhšiu dobu vedia, že je pre nich čakanie na novú verziu Androidu zbytočné. Smartfóny OnePlus 7 a 7 Pro už obdržali beta verziu OxygenOS 10 postavenom na Android 10. A novinky OnePlus 7T a 7T Pro prišli rovno na trh s najnovšou verziou systému. Kedy sa teda dočkajú ďalšie modely?

Čím starší model, tým dlhšie čakanie

Smartfóny z roku 2017 OnePlus 5 a jeho vylepšená verzia OnePlus 5T môžu očakávať novú verziu systému v druhom štvrťroku 2020. To sa samozrejme nedá nazvať práve rýchlou aktualizáciou. Podstatne lepšie sú na tom ale modely z roku 2018 – OnePlus 6 a OnePlus 6T. Tie by mali obdržať beta verziu OxygenOS 10 postavenú na Android 10 koncom októbra. Stabilná verzia sa objaví v novembri.

Náš tip
OnePlus 7T: Najnovšia aktualizácia prináša vylepšenú kvalitu fotografií
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+