MojAndroid

Dnešní dni karantény v dôsledku epidémie koronavírusu Covid-19 veľa ľudí trávi hraním počítačových alebo mobilných hier. Herné štúdia sa im snažia vyjsť v ústrety rôznymi zľavami svojich herných titulov. Občas ich poskytnú na krátku dobu aj úplne zadarmo. Podľa portálu AndroidPolice to je aj prípad štúdia Ustwo games, ktoré ponúka svoj herný klenot Monument Valley 2 dočasne bezplatne.

Logická hra alebo umelecké dielo?

Monument Valley 2 patrí do série oceňovaných hier, ktoré vychádzajú z diela zosnulého grafika M. C. Eschera. Jednotlivé levely s absurdnou architektúrou, schodmi vedúcimi nikam alebo vracajúcimi sa na svoj začiatok, odkazujú práve na jeho najznámejšiu tvorbu. Vašou úlohou v tejto logickej hre je dostať sa s vašou postavou (v prvom dieli princeznou Idou) na vrchol stavby, kde umiestnite geometrický útvar.

Aby ste to dosiahli, posúvate jednotlivé schody, meníte perspektívu alebo inak meníte tvar stavby. Popritom nestačíte žasnúť nad kreativitou tvorcov. Príbeh sa točí okolo dvoch postav – matky Ro a jej dcéry. Na ich ceste údolím monumentov sledujete vývoj ich vzťahu a pomalé osamostatnenie sa dcéry od matky. Zaujímavý príbeh a krásnu grafiku dokresľuje príjemná ambient hudba. Štandardná cena Monument Valley 2 je 5,49 eur a tento týždeň je je dostupná na stiahnutie úplne zadarmo.

Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €
Verzia: 1.2.9
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,79 €
29.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+