MojAndroid

Pondelok prináša okrem iných článkov aj ďalší diel nášho seriálu Obedná prestávka. Dnes sa budeme venovať veľmi zaujímavej Android hre Granny Smith, ktorá je spojením akčnej arkádovky a zábavného závodu medzi staručkou babičkou na korčuliach a zlodejom jabĺk. Tento titul na Google Play priniesli tvorcovia veľmi známej a populárnej hry Sprinkle, ktorí tentokrát priniesli na trh ďalšiu chytľavú hru. Keď raz začnete Granny Smith hrať, už len ťažko prestanete.

Granny Smith si jedného dňa sedela na svojej hojdajúcej sa stoličke, keď jej zrazu zlodej ukradol tak milované jablká. Babička neváhala, obula si svoje staručké korčule, zobrala svoju barlu a útokom sa vybrala za zlodejom. Počas naháňačky, kde je vašim cieľom pozbierať všetky jablká a peniaze za čo najkratší čas, sa babička spúšťa dole kopcami, pomocou paličky sa šmýka po kábloch, prechádza cez domy, skáče cez prekážky, … jednoducho robí všetko pre to, aby získala späť svoje jablká.

  

Každý jeden level skrýva pre bandita a babičku nové prekážky a cestičky, preto je táto hra vhodná aj na dlhodobé hranie. Akčná babička vás jednoducho chytí za srdce a vy nebudete vedieť prestať hrať túto hru. Okrem toho, že budete mať úsmev na tvári pri predbiehaní zlodeja, sa popri hraní zasmejete aj na epických pádoch babičky na korčuliach. Často totižto musí preskakovať aj celé domy či priekopy, čo sa jej, kvôli pokročilejšiemu veku, až tak moc nedarí. To však vôbec nevadí, pretože je to súčasťou hry, ktorá sa po páde vráti späť na začiatok levelu. V každom leveli na vás čakajú 3 jablká a množstvo peňazí, ktoré musíte zozbierať skôr ako zlodej. Pozor na veľké pády, pri ktorých sa babičke peniaze z vrecka vysypú!

  

Ovládanie v tejto hre je zabezpečené dvom tlačidlami priamo na displeji. Naľavo nájdete tlačidlo pre zavesenie sa na kábel pomocou palice či dáždnika, pravá strana patrí tlačidlu pre skákanie. Jeho dlhším podržaním začne babička robiť saltá, čím doletí oveľa ďalej, než pri obyčajnom skoku. Hoci ovládanie vyzerá jednoducho, načasovanie a dĺžka stlačenia sú veľmi náročné a často vám dajú určite zabrať. Počas hry si môžete za nazbierané peniaze nakúpiť rôzne vylepšenia, ako napríklad helmu, ktorá vašu nešikovnosť s tlačidlami ovládania aspoň trocha vykompenzuje. Ďalšie vylepšenia v sebe zahŕňajú napríklad banány či baseball-ové loptičky, ktorými môžete omráčiť protivníka alebo si pomôcť pri prerážaní múrov a skiel.

Celá hra má veľmi rýchle tempo a tým, že vidíte len časť “trate” vám v tele pulzuje adrenalín, lebo neviete, čo príde. V tej rýchlosti často nestihnete zareagovať, čo spôsobí, že babička spadne alebo preletí priamo cez dom, čo je mierne drastické, no v tejto hre skôr zábavné. Celá hra je doplnená o perfektnú tematickú hudbu, takže vám odporúčame zapnúť pri hre zvuky. Na konci každého levelu si môžete pozrieť vaše počínanie v čierno-bielom vintage filme a môžete sa na pádoch a skokoch zasmiať ešte raz. Celkovo túto hru označujeme za veľmi podarenú a návykovú, nie je nič, čo by sme jej mohli vytknúť. Stiahnuť si ju môžete pomocou odkazu na Google Play Store nižšie, pripravte si smiešnych 1,05€ a zariadenie s OS Android 2.3 a vyššie. Nebojte sa do tejto hry investovať tých pár drobných, určite za to stojí. Príjemné hranie!

Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: 2,09 €
Verzia: 1.3.5
Aktuálna cena: 2,09 €

3.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+