MojAndroid

O tom, že je v Čechách a na Slovensku množstvo výnimočných vývojárov, niet vôbec pochýb. Príkladom je aj slovensko-česká firma Playito, ktorá vytvorila vlastný remake klasickej hry z minulého tisícročia, ktorú každý jeden z nás určite pozná – Bomberman. Páni z Playito svoju hru nazvali FireLords HD a okrem toho, že prináša všeobecne známy herný princíp, sa v tejto hre môžete tešiť aj na HD spracovanie, čo ocenia najmä majitelia tabletov a smartfónov s väčším rozlíšením.

FireLords HD je novodobé spracovanie hernej klasiky, ktorú si môžu pamätať hlavne hráči z 90-tych rokov, kedy bol Bomberman (v Európe slávny ako Dynablaster) na vrchole herného rebríčka. Dnes sa náhrady za túto hru hľadajú ťažko, preto spracovanie hry FireLords veľmi chválime. Autori sa s hrou naozaj “vyhrali”, čoho výsledkom sú pekné tematické zvuky a prepracovaný dizajn, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad.

   

  

Hra ponúka dva typy ovládania. Buď budete hrdinom chodiť pomocou nakláňania vášho zariadenia do strán, alebo ho môžete ovládať virtuálnym joystickom v pravej časti vášho displeja. Ľavá polovica displeja slúži na položenie bomby, ktorou samozrejme devastujete okolité bedničky a vášho súpera. Hra ponúka 40 levelov, ďalších 5 je skrytých pod bedničkami v hre. Ak budete mať šťastie, tak na ne natrafíte a môžete si ich vychutnať :-)

      

Páni z Playito prerobili túto hru od základov. Dôkazom sú aj inteligentní súperi, ktorí sa nedajú len tak poraziť. Nečakajte teda zábavu na pár chvíľ, ale plnohodnotnú hru na dlhodobé hranie. Hru vám spestria aj rôzne bonusy ako zrýchlenie, štít či vylepšené bomby. Celkovo je hra rozdelená na 4 epizódy, ktoré sa okrem grafiky líšia aj hernými súčasťami, ako napríklad prepadajúcou sa zemou, reťazovo-vybuchujúcimi barelmi a podobne. Celkovo môžeme označiť hru FireLords HD za perfektne spracovanú, páči sa nám nielen po grafickej, ale aj hernej stránke. Odporúčame ju určite všetkým, ktorí majú radi hry tohto typu a na Bombermanovi vyrastali. Nikdy nie je neskoro na trochu histórie, tak neváhajte a kúpte si FireLords HD za pár drobných :-)

Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: 2,69 €
Verzia: 1.0.5
Aktuálna cena: 2,69 €

21.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+